Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTo już ostatnie dni parkowania na Grudziądzkiej

To już ostatnie dni parkowania na Grudziądzkiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 28 październik 2020 00:00

Piątek 30 października będzie ostatnim dniem, w którym będziemy mogli skorzystać z bezpłatnego parkingu Urzędu Miasta przy ulicy Grudziądzkiej. Plac ten zostanie następnie oddany wykonawcy, który wybudować ma wielopoziomowy parking. O ile zaparkowanie w godzinach pracy ratusza bywa w tym miejscu trudne z uwagi na obłożenie (korzystają z niego naturalnie urzędnicy), o tyle wieczorami czy w weekendy korzystali z niego mieszkańcy udający się na starówkę.

Od soboty ten punkt parkingowy zniknie jednak z mapy Bydgoszczy, co może mieć jednak większe oddziaływanie. Bowiem pojazdy pracowników Urzędu Miasta, będą musiały być parkowe gdzieś indziej, być może część osób zdecyduje się na korzystanie z transportu zbiorowego. Najbliższe miejsca, gdzie można obecnie bezpłatnie parkować to Szwederowo, choć tam też już teraz niekiedy bywa ciężko z wolnym miejscem oraz parking centrum handlowego przy Rondzie Grunwaldzkim. Zapewne właściciel parkingu będzie obserwował jak to przełoży się na obłożenie miejsc, stąd też nie można wykluczyć, że dłuższe parkowanie w tym miejscu stanie się płatne.

 

Nowy parking będzie liczył 6 kondygnacji, pomieścić ma 570 pojazdów. Kosztować będzie blisko 35 mln zł, z czego 11,2 mln to dotacja z Unii Europejskiej. Prace budowlane ruszą w listopadzie, być może już nawet w przyszłym tygodniu.

 

Wizualizacja

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu