Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadni Koalicji i Lewicy chcą przyjąć stanowisko z poparciem dla protestujących. Radni PiS blokują sesję

Radni Koalicji i Lewicy chcą przyjąć stanowisko z poparciem dla protestujących. Radni PiS blokują sesję

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 28 październik 2020 10:24

Po kilku miesiącach Rada Miasta Bydgoszczy wróciła do zdalnego obradowania z powodu wejścia Bydgoszczy do czerwonej strefy. System informatyczny pozwala prowadzić bez fizycznej obecności radnych w ratuszu, w sposób zdalny – wadą tego sposobu procedowania jest łatwość sparaliżowania obrad.

Radna Joanna Czerska-Thomas wniosła o poszerzenie porządku obrad o stanowisko Rady Miasta w sprawie wyrażenia poparcia dla protestujących przeciwko orzeczeniowi Trybunału Konstytucyjnego. Część radnych – jak tłumaczyła to problemami technicznymi – nie wiedziała nad czym głosuje, stąd też kilku radnych Koalicji zagłosowało przeciwko stanowisko, choć zgłosili ten fakt jeszcze przed ogłoszeniem wyników.

 

Radni KO wnieśli zatem o rozszerzenie porządku obrad o ten punkt, wówczas na sesji zaczęły się dziać cuda – gwizdy, przekrzykiwanie się, co skutecznie utrudnia dalsze prowadzenie obrad. Sesja stanęła w pacie.

 

W toku dyskusji radny Mateusz Zwolak zadał pytanie, czy można wykluczyć z obrad radnych, którzy uniemożliwiają kontynuowanie obrad -  wskazując na osobę radnego Dzakanowskiego. Regulamin Rady Miasta takiej możliwości jednak nie umożliwia.

 

Warte obejrzenia

 • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

  Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

 • Zawisza bliski zakończenia roku na pozycji lidera, Sportis przegrywa sensacyjnie z ousiderem

  Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

 • W poniedziałek czeka nas debata o stanie psychiatrii

  Polska jest w czołówce Europy pod względem liczby samobójstw – zaznacza Najwyższa Izba Kontroli, w wystąpieniu, w którym dość negatywnie ocenia stan polskiej psychiatrii, w tym szczególnie dziecięcej i młodzieżowej. O sytuacji psychiatrii w naszym województwie będzie rozmawiał na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa. Będziemy chcieli tę debatę dla Państwa transmitować.

 • Emisja COVID-19 w kujawsko-pomorskim ponownie przyśpiesza

  Od kilku dni po kontrowersyjnych decyzjach Ministerstwa Zdrowia nie jesteśmy wstanie monitorować liczby aktywnych przypadków w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wynika jednak z wyliczeń jakie udostępnił nam Adam Gapiński w czwartek współczynnik reprodukcji wirusa R przekroczył 1, przez co weszliśmy ponownie w fazę rozwoju epidemii.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu