Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadni Koalicji i Lewicy chcą przyjąć stanowisko z poparciem dla protestujących. Radni PiS blokują sesję

Radni Koalicji i Lewicy chcą przyjąć stanowisko z poparciem dla protestujących. Radni PiS blokują sesję

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 28 październik 2020 10:24

Po kilku miesiącach Rada Miasta Bydgoszczy wróciła do zdalnego obradowania z powodu wejścia Bydgoszczy do czerwonej strefy. System informatyczny pozwala prowadzić bez fizycznej obecności radnych w ratuszu, w sposób zdalny – wadą tego sposobu procedowania jest łatwość sparaliżowania obrad.

Radna Joanna Czerska-Thomas wniosła o poszerzenie porządku obrad o stanowisko Rady Miasta w sprawie wyrażenia poparcia dla protestujących przeciwko orzeczeniowi Trybunału Konstytucyjnego. Część radnych – jak tłumaczyła to problemami technicznymi – nie wiedziała nad czym głosuje, stąd też kilku radnych Koalicji zagłosowało przeciwko stanowisko, choć zgłosili ten fakt jeszcze przed ogłoszeniem wyników.

 

Radni KO wnieśli zatem o rozszerzenie porządku obrad o ten punkt, wówczas na sesji zaczęły się dziać cuda – gwizdy, przekrzykiwanie się, co skutecznie utrudnia dalsze prowadzenie obrad. Sesja stanęła w pacie.

 

W toku dyskusji radny Mateusz Zwolak zadał pytanie, czy można wykluczyć z obrad radnych, którzy uniemożliwiają kontynuowanie obrad -  wskazując na osobę radnego Dzakanowskiego. Regulamin Rady Miasta takiej możliwości jednak nie umożliwia.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu