Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoscy radni PiS: Rozstrzygniecie Trybunału w trakcie pandemii ,,mocno podnoszące na duchu”

Bydgoscy radni PiS: Rozstrzygniecie Trybunału w trakcie pandemii ,,mocno podnoszące na duchu”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 29 październik 2020 14:06

Od tygodnia w Polsce odbywają się protesty po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji eugenicznej. Na te protesty z obawami patrzą lekarze, bowiem mamy kluczowy moment walki z pandemią COVID-19, dzisiaj stwierdzono w Polsce ponad 20 tys. nowych zachorowań. - Nie jest w naszym interesie, jako rządzących, aby dzisiaj w okresie pandemii dochodziło do protestów związanych z tym wyrokiem – ocenił w dzisiejszej rozmowie RMF FM wicepremier Jacek Sasin. Okazuje się jednak, że bydgoski PiS na tę sprawę patrzy zupełnie inaczej.

 

Wczoraj Rada Miasta przyjęła głosami Koalicji Obywatelskiej i Lewicy stanowisko, w którym bydgoski samorząd podważa legalność funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego - Za działanie tzw. Trybunału ponosi pełną odpowiedzialność politycznie Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, a rozstrzyganie w tym momencie, w samym szczycie pandemii ma na celu odwrócenie uwagi od problemów służby zdrowia – czytamy w stanowisku Rady Miasta Bydgoszczy.

 

PiS miał swój apel

Radni Prawa i Sprawiedliwości próbowali przeforsować swoją wersję stanowiska, w którym stwierdza się – Stwierdzenie niezgodności z Konstytucją RP przepisów, które dopuszczały przerywanie ciąży z powodów eugenicznych uznajemy za potrzebne i długo wyczekiwane.

 

Dalej pada sformułowanie – Symbolicznym jest, iż wspomniany wyrok zapadł w czasie pandemii wirusa Sars-COV-2, to jest w czasie, w którym szczególnie ważnym staje się obrona życia i zdrowia obywateli – niezależnie od ich wieku i stanu. To rozstrzygnięcie mocno podnoszące na duchu i umacniające ład moralny i prawny w Naszej Ojczyźnie.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu