Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoscy radni PiS: Rozstrzygniecie Trybunału w trakcie pandemii ,,mocno podnoszące na duchu”

Bydgoscy radni PiS: Rozstrzygniecie Trybunału w trakcie pandemii ,,mocno podnoszące na duchu”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 29 październik 2020 14:06

Od tygodnia w Polsce odbywają się protesty po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji eugenicznej. Na te protesty z obawami patrzą lekarze, bowiem mamy kluczowy moment walki z pandemią COVID-19, dzisiaj stwierdzono w Polsce ponad 20 tys. nowych zachorowań. - Nie jest w naszym interesie, jako rządzących, aby dzisiaj w okresie pandemii dochodziło do protestów związanych z tym wyrokiem – ocenił w dzisiejszej rozmowie RMF FM wicepremier Jacek Sasin. Okazuje się jednak, że bydgoski PiS na tę sprawę patrzy zupełnie inaczej.

 

Wczoraj Rada Miasta przyjęła głosami Koalicji Obywatelskiej i Lewicy stanowisko, w którym bydgoski samorząd podważa legalność funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego - Za działanie tzw. Trybunału ponosi pełną odpowiedzialność politycznie Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, a rozstrzyganie w tym momencie, w samym szczycie pandemii ma na celu odwrócenie uwagi od problemów służby zdrowia – czytamy w stanowisku Rady Miasta Bydgoszczy.

 

PiS miał swój apel

Radni Prawa i Sprawiedliwości próbowali przeforsować swoją wersję stanowiska, w którym stwierdza się – Stwierdzenie niezgodności z Konstytucją RP przepisów, które dopuszczały przerywanie ciąży z powodów eugenicznych uznajemy za potrzebne i długo wyczekiwane.

 

Dalej pada sformułowanie – Symbolicznym jest, iż wspomniany wyrok zapadł w czasie pandemii wirusa Sars-COV-2, to jest w czasie, w którym szczególnie ważnym staje się obrona życia i zdrowia obywateli – niezależnie od ich wieku i stanu. To rozstrzygnięcie mocno podnoszące na duchu i umacniające ład moralny i prawny w Naszej Ojczyźnie.

 

Warte obejrzenia

 • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

  Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

 • Zawisza bliski zakończenia roku na pozycji lidera, Sportis przegrywa sensacyjnie z ousiderem

  Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

 • W poniedziałek czeka nas debata o stanie psychiatrii

  Polska jest w czołówce Europy pod względem liczby samobójstw – zaznacza Najwyższa Izba Kontroli, w wystąpieniu, w którym dość negatywnie ocenia stan polskiej psychiatrii, w tym szczególnie dziecięcej i młodzieżowej. O sytuacji psychiatrii w naszym województwie będzie rozmawiał na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa. Będziemy chcieli tę debatę dla Państwa transmitować.

 • Emisja COVID-19 w kujawsko-pomorskim ponownie przyśpiesza

  Od kilku dni po kontrowersyjnych decyzjach Ministerstwa Zdrowia nie jesteśmy wstanie monitorować liczby aktywnych przypadków w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wynika jednak z wyliczeń jakie udostępnił nam Adam Gapiński w czwartek współczynnik reprodukcji wirusa R przekroczył 1, przez co weszliśmy ponownie w fazę rozwoju epidemii.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu