Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMiasto kieruje przeciwko Komunalnikowi zawiadomienie do prokuratury

Miasto kieruje przeciwko Komunalnikowi zawiadomienie do prokuratury

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 02 listopad 2020 13:07

Ratusz podejrzewa, że firma Komunalnik może ewidencjonować odpady z innych gmin jako wyprodukowane przez bydgoszczan, przez co mogło dochodzić do zawyżania zapłaty jaką ponosi Bydgoszcz. Zastępca prezydenta Michał Sztybel o tym podejrzeniu zawiadomił Prokuraturę Okręgową w Bydgoszczy.

Na chwilę obecną mamy jedynie lakoniczny komunikat, że zastępca prezydenta skierował sprawę do prokuratury. Zgodnie z umową Bydgoszcz rozlicza się z Komunalnikiem za tonę odebranych odpadów. Są jednak samorządy, gdzie podmioty rozliczają się ryczałtowo, co może tworzyć proceder przerzucania odpadów z tych gmin do tych, gdzie za usługę rozlicza się za odebrany tonaż.

 

Podobną sprawę prokuratura prowadzi w Wałbrzychu, gdzie również samorząd zarzucił Komunalnikowi ewidencjonowanie w tym mieście odpadów odebranych m.in. z Kobieszyc i z Kłodzka.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

26 stycznia 1920 - powrót Koronowa do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Znany jest wstępny termin budowy S-10 do Warszawy. Wielu z nas tego nie dożyje

    Droga ekspresowa S-10 połączyć ma zewnętrzną obwodnicę Warszawy z Toruniem, Bydgoszczą i Szczecinem. Budowę odcinka Bydgoszcz – Toruń planuje się do 2025 roku, odcinek zachodni w kierunku Szczecina to perspektywa kolejnych lat, ale dość sensacyjny wydać się może termin oddania odcinka na wschód od Torunia.

  • Widoczny spadek liczby nowych zakażeń w kujawsko-pomorskim

    Średnia liczba zakażeń COVID-19 na 100 tys. mieszkańców, dla ostatnich 7 dni – wyniosła w województwie kujawsko-pomorskim 25, co jest w stosunku do analogicznego tygodnia spadkiem o 7. Wciąż jest to wynik wyższy od średniej krajowej – 14,5 – ale też znacznie niższy niż obserwowaliśmy to jeszcze na przełomie grudnia i stycznia.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu