Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDla wandalizmu przyzwolenia nie ma

Dla wandalizmu przyzwolenia nie ma

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 03 listopad 2020 10:08

W nocy z niedzieli na poniedziałek na jednej z kolumn frontowych pojawiło się kiepskiej jakości graffiti – ktoś próbował namalować najprawdopodobniej symbol czerwonego pioruna, który jest znakiem rozpoznawczym protestów kobiet. Dość krytycznie ten wyczyn chuligański oceniają politycy związani z lokalną opozycją antyrządową.

Bazylika to miejsce, które do tej pory jednoczyło, wiosną akcje gotowania obiadów dla potrzebujących – która wciąż jest kontynuowana – wspierali politycy niemal wszystkich opcji. Dlatego wstrząsająca mogła okazać się scena sprzed tygodnia, gdy podczas protestu tłum podszedł pod bazylikę i bluzgał modlących się. Z tamtego zdarzenia wyciągnięto jednak wnioski, bowiem kolejne protesty trzymały się już z dala od tego miejsca.

 

Jestem absolutnie przeciwko wandalizmowi i przemocy. To jest wybryk nie do zaakceptowania, bez względu na to kto to zrobił – odnosi się do incydentu w mediach społecznościowych Karol Słowiński, lider lokalnego KOD. Krytycznie malowanie po elewacjach ocenił również radny Ireneusz Nitkiewicz.

 

Można przyjąć, że dla tego typu wybryków politycznej akceptacji w Bydgoszczy nie ma.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu