Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZapraszamy na Tydzień Polskiej Muzyki i Kultury wraz z Państwowym Zespołem Szkół Muzycznych

Zapraszamy na Tydzień Polskiej Muzyki i Kultury wraz z Państwowym Zespołem Szkół Muzycznych

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 03 listopad 2020 17:10

Od środy 4 listopada do 11 listopada, czyli Święta Niepodległości w internecie odbywać będą się wydarzenia propagujące polską muzykę. Wydarzenie jest elementem obchodów 95-lecia istnienia Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy. Dzieje polskiej muzyki będą przybliżać nam uczniowie i nauczyciele.

Tym razem, celem głównym jest promowanie polskiej muzyki i kultury, jak i sztuk plastycznych. Zagości także klasyka literatury polskiej w różnych odsłonach. Będzie także interpretacja ruchowo-taneczna do kompozycji Wojciecha Kilara. Celem inicjatywy jest też promowanie patriotyzmu.

 

Żeby być na bieżąco warto śledzić na Facebook-u profil szkoły - https://www.facebook.com/pzsmbydgoszcz/

Będziemy również prezentować materiały z Tygodnia Polskiej Muzyki i Kultury na Portalu Kujawskim, zatem jeżeli ktoś nie korzysta z Facebook-a za wiele nie stracić.

 

Jutro – na inaugurację Tygodnia – szkoła będzie obchodzić Dzień Patrona poświęcony przede wszystkim Arturowi Rubinsteinowi. Jest to postać dość ciekawa, bowiem jako artysta zaproszony został do dania występu w trakcie konferencji pokojowej w San Francisco w 1945 roku, w trakcie której upomniał się o dziejową sprawiedliwość - W tej sali, w której zebrały się wielkie narody, aby uczynić ten świat lepszym, nie widzę flagi Polski, za którą toczono tę okrutną wojnę. A więc teraz zagram polski hymn narodowy – powiedział Rubinstein po czy w pełni emocji zagrał Mazurka Dąbrowskiego.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu