Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMinisterstwo daje zielone światło dla przygotowania budowy obwodnicy Nowej Wsi Wielkiej

Ministerstwo daje zielone światło dla przygotowania budowy obwodnicy Nowej Wsi Wielkiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 05 listopad 2020 11:43

Komunikacja samochodowa pomiędzy Bydgoszczą i Inowrocławiem do najwygodniejszych obecnie nie należy, również to samo można powiedzieć o bezpieczeństwie. Znacząco poprawić tę sytuację może budowa obwodnic. Ministerstwo Infrastruktury wyraziło zgodę na ogłoszenie przetargu na opracowanie studium STEŚ-R dla obwodnicy Nowej Wsi Wielkiej.

Studium STEŚ-R zakłada m.in. wybór przebiegu projektowanej drogi oraz uzyskanie dla niej decyzji środowiskowej, po czym możliwe będzie zlecenie już prac projektowych i budowlanych. Obwodnica Nowej Wsi Wielkiej powstać ma w ramach rządowego programu budowy 100 obwodnic. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otrzymała zgodę na ogłoszenie w naszym województwie także przetargów dla obwodnic: Brześcia Kujawskiego, Kowalewa Pomorskiego i Strzelna.

 

Budowa obwodnicy Nowej Wsi Wielkiej pozwoli również bezkolizyjnie ominąć tory kolejowe. Przebiegający bowiem przez środek miejscowości przejazd kolejowy wpływa na tworzenie sie korków.

 

Obwodnice w ciągu drogi krajowej nr 25

Nie tak dawno oddano do użytku wydłużoną obwodnicę Inowrocławia, która pozwala tranzytowi między Gnieznem a Bydgoszczą omijać miasto. Problemem jest Strzelno, ale jego obwodnica wkrótce powstanie. Dalej na północ rozpoczęły się przygotowania obwodnicy Nowej Wsi Wielkiej, wkrótce powinna być uprawomocniona decyzja środowiskowa dla budowy S-10 Bydgoszcz – Toruń, w ramach tego opracowania powstał też wariant przebiegu obwodnicy Brzozy wzdłuż drogi krajowej nr 25. Obwodnica Bydgoszczy powstaje natomiast w ramach budowy S-5. W trakcie opracowywania STEŚ są też obwodnice Sępólna Krajeńskiego i Kamienia Krajeńskiego.

 

Wciąż nie ma natomiast planów co do ewentualnej budowy obwodnicy Złotnik Kujawskich, na trasie Bydgoszcz - Inowrocław.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu