Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszczanie specjalnie masztu flagowe od rządu nie chcą

Bydgoszczanie specjalnie masztu flagowe od rządu nie chcą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 13 listopad 2020 00:44
Maszt Wolności w Warszawie Maszt Wolności w Warszawie CC BY-SA 4.0 by Zorro2212

W sierpniu premier Mateusz Morawiecki zainaugurował kampanię ,,Pod biało-czerwoną”, w ramach której rząd miał finansować zakup i montaż ogromnego masztu na biało-czerwoną flagę, na wzór Masztu Wolności, jaki znajduje się w Warszawie. Konieczne jest jedynie zebranie odpowiedniej liczby podpisów on-line. W Bydgoszczy  zebrano około 10% wymaganych podpisów, co pokazuje, że społeczność nie jest posiadaniem takiego masztu specjalnie zainteresowana.

 

W przypadku miast powyżej 100 tys. mieszkańców trzeba  było zebrać 1 tys. podpisów. Oddanie głosu to zaledwie kilka kliknięć w internecie. Przez ponad 2 miesiące trwania tej inicjatywy zebrano jednak zaledwie 105 podpisów. Podpisy były zbierane do środy 11 listopada..

 

W samorządach, które uzyskają największą nadwyżkę wymaganych podpisów, przewidziany jest udział premiera Mateusza Morawieckiego w uroczystym oddaniu masztu do użytku.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu