Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPowstają Bydgoskie Standardy dbania o Zieleń

Powstają Bydgoskie Standardy dbania o Zieleń

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 13 listopad 2020 07:06
Powstają Bydgoskie Standardy dbania o Zieleń Fot:Cris Matei

Przy okazji realizowania inwestycji często poszkodowana jest przyroda, dochodzi bowiem do niszczenia roślinności, która wcale nie musiałaby ucierpień. Uwagę na brak poszanowania dla roślin podnoszą od czasu do czasu w mediach społecznościowych społecznicy. Strona społeczna od roku dopomina się o powstanie specjalnych standardów. Ten postulat ratusz postanowił wysłuchać.

W ubiegłym roku o problemie na sesji Rady Miasta Bydgoszczy mówił przedstawiciel Rady Osiedla Kapuściska.

 

Pionierem jeżeli chodzi o wdrażanie standardów ochrony drzew przy inwestycjach jest w Polsce Wrocław. Po roku od wystąpienia na Radzie Miasta społecznicy postanowili ponowić swój postulat kierując do prezydenta petycję. Z odpowiedzi jaką udzielił prezydent wynika, że w lipcu zrobiono pierwszy krok w kierunku opracowani Bydgoski Standardów Zieleni.

 

Wraz z Pracownią Zrównoważonego Rozwoju z Torunia, w ramach projektu ,,Bez lipy!”, który dotowany jest z funduszy norweskich. Obecnie aplikacja o dofinansowanie czeka na akceptacje. Jeżeli finał będzie pozytywny, to prace obywatelskie nad dokumentem planuje się rozpocząć w styczniu.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu