Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSystem do prowadzenia zdalnych obrad ma być uodporniony na warcholstwo

System do prowadzenia zdalnych obrad ma być uodporniony na warcholstwo

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 16 listopad 2020 00:02

Najprawdopodobniej listopadowa i grudniowa sesja Rady Miasta odbędą się w trybie zdalnym, szczególnie ważna będzie grudniowa z uwagi na uchwalanie budżetu miasta na 2021 rok. Jak się dowiadujemy – trwają obecnie testy nowych systemów, aby uniknąć sytuacji października, gdy część radnych opozycji próbowała zagłuszyć wystąpienia radnych koalicji poprzez gwizdy, puszczanie muzyki oraz wznoszenie okrzyków.

Obrady zdalne odbywają w Bydgoszczy przy wykorzystaniu narzędzie e-Sesja, którego twórcy nie przewidzieli takich sytuacji jak mieliśmy do czynienia w październiku. Aplikacja w swojej intencji zakładała, że radni niezabierający w danym momencie głosu będą wyciszali mikrofon, natomiast osoba prowadząca obrady nie ma możliwości technicznej wyłączenia radnych, którzy w danym momencie próbują zakłócać obrady. W rezultacie w październiku sesja wyglądała tak:

 

Najprawdopodobniej od kolejnej sesji e-Sesja będzie służyć jedynie do głosowania, natomiast sama dyskusja ma się odbywać przy użyciu innego oprogramowania, które umożliwi dyscyplinowanie niesfornych radnych. Wdrożenie nowego rozwiązania będzie wymagało jednak przeprowadzenia testów technicznych z udziałem radnych, co będzie dla nich dodatkowym obowiązkiem.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Odważna teza mogąca wyjaśniać przyczyny chaosu na kujawsko-pomorskiej kolei

    W niemal każdej publikacji poświęconej zamieszaniu związanego z cięciami połączeń regionalnych podkreślamy, że główną przyczyną niekorzystnych dla mieszkańców decyzji jest nagłe odejście od planu przeprowadzanie wieloletniego przetargu. Zamiast tego podjęto się ,,na ostatnią” chwilę negocjacji z przewoźnikami, umów jednorocznych, gdzie pozycja negocjacyjna województwa była słaba, stąd też Polregio i Arriva mogli żądać wyższych stawek. Wciąż nie wyjaśniono dlaczego zrezygnowano z przetargu, ciekawą tezę w tym temacie przedstawia publicysta kolejowy Karol Trammer.

    Etykiety: kolej Karol Trammer
  • Kolejna spółka wojewódzka planuje inwestować na kredyt

    Rok 2021 jest pierwszym, w którym Województo Kujawsko-Pomorskie musi wydatkować ponad 30 mln zł na spłatę zobowiązań, jakie zależna od niego spółka zaciągnęła w 2010 roku na modernizację szpitali wojewódzkich, przed nami teraz dziesięć lat intensywnych spłat. Okazuje się, że wieloletnie zobowiązania planuje zaciągnąć też spółka Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne.

Wiadomości z regionu