Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPomysl na obwodnicę Bialych Błot nie umarł – może w przyszłym roku coś się ruszy

Pomysl na obwodnicę Bialych Błot nie umarł – może w przyszłym roku coś się ruszy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 17 listopad 2020 06:58

Pierwszy raz koncepcja opracowania dokumentacji dla późniejszej realizacji obwodnicy Białych Błot pojawił się pod koniec 2017 roku, inwestycja miała odciążyć ruch w Białych Błotach oraz usprawnić skomunikowanie centrum Bydgoszczy z węzłem drogi ekspresowje S-5. Do dzisiaj jednak w tej sprawie zbyt wiele się nie wydarzyło, a kończy się przecież rok 2020.

 

Na koszt opracowania studium STEŚ, które miało wskazać najbardziej optymalne warianty przebiegu obwodnicy, bowiem nie wyklucza się także np. budowy tunelu na fragmencie dzisiejszej ulicy Szubińskiej, miały sfinansować solidarnie: Bydgoszcz, gmina Białe Błota, Powiat Bydgoski i Województwo Kujawsko-Pomorskie. Liderem przedsięwzięcia miały być Białe Błota, które jednak póki co przetargu nie rozpisały.

 

Wczoraj pytany o tę kwestię prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski poinformował, że jest już zawarta umowa pomiędzy tymi samorządami, która zakładać miała również wsparcie merytoryczne bydgoskich i wojewódzkich jednostek zarządzających drogami - Wiem, że pan wójt podtrzymuje wolę, mamy już podpisaną umowę i rozwiązanie, które pozwoli zbudować dojazd w stadnardzie 2x2. Środki są zabezpieczone – zadeklarował prezydent Bydgoszczy, wskazując, że Bydgoszcz jest gotowa dołożyć się do tego opracowania.

 

Na samo opraowanie STEŚ, jak już zostanie zleceone, trzeba liczyć około 2 lat.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu