Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa początku grudnia powinniśmy tramwajem pojechać po Kujawskiej

Na początku grudnia powinniśmy tramwajem pojechać po Kujawskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 17 listopad 2020 11:43

Od 6 grudnia w życie wejdzie nowa siatka połączeń bydgoskiej komunikacji miejskiej – zapowiedział dzisiaj przedstawiciel Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. W nowej siatce znalazła się ulica Kujawska.

 

Nowa siatka komunikacyjna została zaprezentowana przy okazji podsumowania konsultacji społecznych,, które prowadzono kilka tygodni temu. Ulicą Kujawską będą kursować trzy linie: 2, 9 i 11. Linia nr 2 połączy Las Gdański i Rondo Jagiellonów oraz Rondo Kujawskie z Kapuściskami, pokonując cały ciąg tramwajowy wzdłuż ulicy Wojska Polskiego. Linia nr 9 z dworca PKP również na Rondzie Jagiellonów odbije w kierunku Ronda Kujawskiego, a jej pętla mieścić będzie się na Glinkach.

 


 

Linia nr 11 ma ulicą Kujawską kursować średnio co 6,5 minuty, w wariancie tymczasowym skomunikuje Bielawy, przez ulicę Gdańską z pętlą na Wojska Polskiego. Docelowo ma jednak komunikować Bielawy z Fordonem, będzie to jednak możliwe po wybudowaniu mostu tramwajowego nad Brdą, na wysokości Mostu Kazimierza Wielkiego. Przetarg na tę inwestycję już rozpisano.

 

Pół roku po wejściu w życie nowego rozkładu, planuje się jeszcze jedne konsultacje, w tym przeprowadzenie ankiet wśród pasażerów, które mają odpowiedzieć na pytanie – na ile nowy układ będzie dla bydgoszczan optymalny.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Odważna teza mogąca wyjaśniać przyczyny chaosu na kujawsko-pomorskiej kolei

    W niemal każdej publikacji poświęconej zamieszaniu związanego z cięciami połączeń regionalnych podkreślamy, że główną przyczyną niekorzystnych dla mieszkańców decyzji jest nagłe odejście od planu przeprowadzanie wieloletniego przetargu. Zamiast tego podjęto się ,,na ostatnią” chwilę negocjacji z przewoźnikami, umów jednorocznych, gdzie pozycja negocjacyjna województwa była słaba, stąd też Polregio i Arriva mogli żądać wyższych stawek. Wciąż nie wyjaśniono dlaczego zrezygnowano z przetargu, ciekawą tezę w tym temacie przedstawia publicysta kolejowy Karol Trammer.

    Etykiety: kolej Karol Trammer
  • Kolejna spółka wojewódzka planuje inwestować na kredyt

    Rok 2021 jest pierwszym, w którym Województo Kujawsko-Pomorskie musi wydatkować ponad 30 mln zł na spłatę zobowiązań, jakie zależna od niego spółka zaciągnęła w 2010 roku na modernizację szpitali wojewódzkich, przed nami teraz dziesięć lat intensywnych spłat. Okazuje się, że wieloletnie zobowiązania planuje zaciągnąć też spółka Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne.

Wiadomości z regionu