Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Opławcu powstanie sygnalizacja świetlna

W Opławcu powstanie sygnalizacja świetlna

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 19 listopad 2020 00:17
W Opławcu powstanie sygnalizacja świetlna OpenStreetMaps

Na skrzyżowaniu ulic Koronowskiej (droga krajowa nr 25) oraz Opławiec w 2021 roku zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna – wynika z zaprezentowanego w poniedziałek projektu uchwały budżetowej. Sygnalizacja ma ułatwić wjazd w DK nr 25 z Opławca, gdzie obecnie obowiązuje znak stopu dla wyjeżdżających z Opławieckiej.

Jednym z argumentów branych pod uwagę przy decyzji o instalacji w tym miejscu sygnalizacji świetlnej jest przewidywany wzrost natężenia ruchu na DK25 z uwagi na drogę ekspresową S-5. Koronowska biegnie bowiem w kierunku węzła Tryszczyn (Bydgoszcz – Smukała). Obecnie od tego węzła oddany jest odcinek do Aleksandrowa na północ od Osielska, ale natężenie ruchu na nim jest minimalne.

 

Sytuacja ma się zmienić, po oddaniu odcinka z Białych Błot do Tryszczyna, co pozwoli tranzytowi zmierzającemu od strony Poznania w kierunku na Trójmiasto, ominąć Bydgoszcz. Ten odcinek planuje się oddać jeszcze w tym roku – na koniec października zaawansowanie rzeczowe na tym odcinku oceniano 82,4%. GDDKiA liczy, że będzie on przejezdny przed nowym rokiem, zaś po nowym roku odbywałyby się już tylko prace wykończeniowe.

 

W planach jest też budowa kolejnej sygnalizacji na ulicy Fordońskiej, na wysokości Wyszogrodu – elewatora zbożowego, nieopodal restauracji KFC. Sygnalizacja ma mieć charakter wzbudzany, czyli umożliwiałaby przejście pieszym przez jezdnie, po wciśnięciu przycisku.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu