Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz chce wyróżnić osoby pomagające innym w czasie pandemii

Bydgoszcz chce wyróżnić osoby pomagające innym w czasie pandemii

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 19 listopad 2020 12:09

Rok 2020 jest szczególny z uwagi na dotykającą naszego życia codziennego epidemię COVID-19. Szczególnie wiosną zauważalne było jednak wywołane przez nią pozytywne zjawisko, gdy wiele osób poświęciło swój czas, aby pomóc czy to służbie zdrowia poprzez szycie maseczek czy seniorom najbardziej narażonym na ciężki przebieg COVID-19, poprzez robienie za nich zakupów. Ta pomoc jesienią nadal jest niesiona, choć już nie tak spektakularnie.

W tegorocznej edycji konkursu Wolontariusz Roku organizowanego przez prezydenta miasta, w sposób szczególny uwaga będzie zwrócona na osoby pomagające innym w związku z epidemią. Tym osobom będzie też dedykowana specjalna kategoria wyróżnień. Ponadto konkurs obejmie kategorie z lat ubiegłych:

· wolontariat dziecięcy – do 14 roku życia

· wolontariat młodzieżowy – osoby w wieku 15 - 25 lat

· wolontariat dorosły – osoby, które ukończyły 25 lat

· opiekun wolontariatu.

 

Jeżeli znamy osobę, która w naszej opinii powinna zostać wyróżniona, do 27 listopada możemy zgłosić ją do konkursu. Szczegółowe informacje i dokumenty dostępne są - www.bydgoszcz.pl/ngo/wolontariat

 

Warte obejrzenia

  • Remis w meczu na szczycie – Zawisza mistrzem jesieni

    W zaległym meczu 15 kolejki IV ligi Zawisza Bydgoszcz zremisował z Włocłavią Włocławek, pod fenomenalnej końcówce meczu. Dla niebiesko-czarnych oznacza to pozycję lidera do końca 2020 roku. Do końca rundy zasadniczej pozostały jeszcze dwie kolejki, plus kilka zaległych meczów.

    Etykiety: piłka nożna
  • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

    Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

Wiadomości z regionu