Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSikorski do policjantów: Proszę mnie też spisać

Sikorski do policjantów: Proszę mnie też spisać

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 24 listopad 2020 09:13
Sikorski do policjantów: Proszę mnie też spisać European Union, 2020
Video: Bogusław Białas

W poniedziałek odbył się kolejny protest Strajku Kobiet w Bydgoszczy, tym razem kilkadziesiąt osób zebrało się na Starym Rynku. Z tygodnia na tydzień widoczny jest spadek frekwencji, co może być związane także z bardziej zdecydowaną reakcją policji na protesty w trakcie pandemii. Na bydgoskim rynku pojawił się też poseł do Parlamentu Europejskiego Radosław Sikorski.

Policjanci postanowili wylegitymować młodą osobę z megafonem. Przyglądający się temu zajściu europoseł Radosław Sikorski, były Marszałek Sejmu i szef polskiej dyplomacji oznajmił do policjantów – Proszę mnie też spisać - po czym wręczył funkcjonariuszowi swój dowód osobisty.

 

W trakcie, gdy protestujący skandowali swoje hasła, policjanci z megafonu emitowali komunikat informujący, że mamy stan epidemii oraz o konsekwencjach prawnych z tytułu niestosowania się do obostrzeń. Według rozporządzenia, w zgromadzeniach powinno uczestniczyć maksymalnie 5 osób.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu