Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCo dalej z torowiskiem wzdłuż ulicy Toruńskiej?

Co dalej z torowiskiem wzdłuż ulicy Toruńskiej?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 25 listopad 2020 07:03

Od marca 2018 roku tramwaje nie kursowały pomiędzy Rondem Bernardyńskim a Babią Wsią, W ostatnim czasie tory zostały na wysokości ulicy Babia Wieś zdemontowane. Trudno na dzisiaj wskazać kiedy tramwaje ponownie pojadą wzdłuż Toruńskiej od Ronda Bernardyńskiego, bowiem wciąż trwają analizy co z bieżącą sytuacją zrobić.

Za niespełna dwa tygodnie (6 grudnia) tramwaje powinny ponownie przejeżdżać przez Rondo Bernardyńskie, ale po nowej trasie z Ronda Jagiellonów w kierunku Kujawskiej i Ronda Kujawskiego. Torowisko wzdłuż Toruńskiej zostało rozebrane chociażby z tego powodu, że Rondo Bernardyńskie zostało uniesione do góry w toku prac inwestycyjnych, stąd też z uwagi na zmianę poziomów poziomów musi zostać ułożone na nowo. Problemy na Toruńskiej, a właściwie na Babiej Wsi rozpoczęły się wiosną 2018 roku, gdy doszło do naruszenia konstrukcji budynków mieszkalnych. Powodem tego zajścia jest niefortunna inwestycja nad Brdą, która zagroziła również bezpieczeństwu ruchu tramwajowego, dlatego przez ponad 2 lata tramwaje już tędy nie jeżdzą.

 

Torów na wysokości Babiej Wsi już nie ma, przy okazji widać różnicę w poziomów po przebudowie Ronda Bernardyńskiego

 

Pierwotnie chciano zbudować nową linię tramwajową, śladem starej, w ramach inwestycji jaka odbywa się na Rondzie Bernardyńskim i Kujawskim - Budowa linii tramwajowej na odcinku od ronda Bernardyńskiego w kierunku Babiej Wsi jest objęta realizowanym obecnie zamówieniem. Niemniej jednak, ze względu na zaistniałe problemy w tym rejonie związane z niestabilnością gruntu zostaliśmy zmuszeni do wstrzymania prac w tym zakresie. Dalsze prace budowlane będą możliwe dopiero po przygotowaniu nowej dokumentacji uwzględniającej nowe warunki wykonania – informuje Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP.

 

Decyzją najpierw Powiatowego, a później Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego developer, którego budowa doprowadziła do naruszenia terenu, miał opracować badania oraz plan naprawczy, ale od tej decyzji się odwołał do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, przez co sprawa utknęła na wokandzie - ZDMiKP nie widząc możliwości dla szybkiego rozwiązania problemu przez dewelopera oraz organy administracji, wyprzedzająco podjął działania zmierzające do realizacji linii tramwajowej na odcinku od ronda Bernardyńskiego w kierunku Babiej Wsi poprzez znalezienie innego rozwiązania technicznego umożliwiającego posadowienie torowiska przy obecnych warunkach gruntowych. - informuje Okoński.

 

Analiza nie dobiegła jednak końca, więc dzisiaj trudno wskazać konkretny plan dla tej trasy tramwajowej.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Możemy mieć nawet 10 przewoźników w kujawsko-pomorskim. Czy dojdzie do rozbicia dzielnicowego na kolei?

  Najprawdopodobniej w kwietniu Województwo Kujawsko-Pomorskie ogłosi przetarg na obsługę linii pasażerskich o charakterze lokalnym od grudnia bieżącego roku, do grudnia 2030 roku. Zaskoczeniem dla branży jest decyzja o podziale przetargu nie na 3 pakiety jak planowano, ale na 10. Teoretycznie może być nawet 10 przewoźników, w praktyce będzie to zapewne liczba większa, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że na rynek podzielony w ostatnich latach pomiędzy Polregio i Arrivę wejdą kolejne podmioty.

  Etykiety: kolej
 • Najgorsze w tej pandemii w kujawsko-pomorskim możemy mieć już za sobą

  Dzisiaj łączna liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim przekroczyła 4 tys., do maja musimy się spodziewać dość sporej liczby zgonów, natomiast widoczny jest spadek pacjentów hospitalizowanych, czyli najprawdopodobniej moment największego obciążenia systemu ochrony zdrowia mamy już za sobą.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu