Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz,,Wiadukty Warszawskie należy uznać za wyeksploatowane”

,,Wiadukty Warszawskie należy uznać za wyeksploatowane”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 25 listopad 2020 17:31
,,Wiadukty Warszawskie należy uznać za wyeksploatowane” Fot: ZDMiKP

Jedną z trudniejszych decyzji bydgoskiego samorządu jest podjęcie decyzji co dalej z Wiaduktami Warszawskimi, na których od kilku tygodni ruch ograniczony jest do jednego pasa w każdym kierunku, z uwagi na zły stan techniczny. ZDMiKP zlecił ekspertyzę, która ma wskazać możliwe warianty działania. Rokowania nie są jednak zbyt optymistyczne.

Maciej Gust z Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej na sesji Rady Miasta Bydgoszczy wyjaśniał, że inwestycję wykonano kilkadziesiąt lat temu w technologii, która ostatecznie w budownictwie infrastrukturalnym się nie sprawdziła. Ponadto zastosowano dość niskiej jakości materiały - Kiedyś tak się budowało, a dzisiaj przychodzi nam zapłacić za to rachunek – stwierdził prezydent Rafał Bruski.

 

Obiekt wybudowano pod natężenie w wielkości 22 ton, przez dziesiątki lat natężenie ruchu w Polsce znacznie wzrosło. W trakcie modernizacji ten obiekt dostosowano do 40 ton, ale dzisiejsze normy budownictwa mostowego to 60 ton.

 

- Wiadukty Warszawskie należy uznać za wyeksploatowane – ocenił Maciej Gust, wskazując, że ich dalsze utrzymywanie będzie wiązało się z milionowymi wydatkami oraz uciążliwościami dla mieszkańców, jak chociażby ograniczenie ruchu do jednego pasa.

 

Wstępne ekspertyzy powinny się pojawić pod koniec roku. Na sesji pojawiły się głosy o potrzebie przeanalizowania, aby planowaną na dalszą przyszłość przebudowę Węzła Wschodniego przyśpieszyć. Obecnie problemem jest jednak brak funduszy. Ratusz całą modernizację trasy W-Z, wraz z Węzłem Wschodnim zgłosił do Krajowego Programu Obudowy, w ramach planowanego przez Unię Europejską nowego instrumentu inwestycyjnego na odbudowę gospodarki europejskiej po pandemii poprzez inwestycje. Lista inwestycji KPO powinna się pojawić w pierwszym kwartale 2021 roku.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu