Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa Długiej odbywać będą się weekendowe jarmarki świąteczne

Na Długiej odbywać będą się weekendowe jarmarki świąteczne

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 27 listopad 2020 00:09

Miasto Bydgoszcz w tym roku jarmarku nie organizuje z uwagi na pandemię COVID-19. Nie poddają się jednak przedsiębiorcy – z inicjatywy Muzeum Mydła i Historii Brudu w ramach namiastki jarmarku planowane są trzy weekendowe wydarzenia. Pierwszy jarmark z cyklu ,,Jarmark! O! Choinka - Ratujemy Święta!” rozpocznie się już dzisiaj.

Kluczowe będzie zbudowanie namiastki świątecznego klimatu, aby goście ulicy Długiej i okolic choć w małym stopniu poczuli atmosferę świąt. Główne punkty, to oprócz Muzeum Mydła i Historii Brudu, to także Kawiarnia Parzymy Tutaj przy ulicy Długiej oraz restauracja Katarynka przy ulicy Batorego (od Starego Rynku). Kawy się w tych miejscach nie napijemy, ani nie zjemy ciasta, bowiem gastronomia jest zamknięta, w tych obiektach pojawiają się jednak wystawcy jarmarku, stąd też nawet brak pogody nie powinien popsuć nam radości z przedświątecznych zakupów.

 

Ponadto inicjatywę wspiera kawiarnia ,,Asia” w przesmyku między ulicą Długa a Wyspą Młyńską, Folkstar z ulicy Mostowej oraz Manufaktura Słodyczy z ulicy Długiej.

 

Musimy się jednak liczyć z reżimem sanitarnym, w tym również ograniczeniami co do ilości kupujących w jednym momencie. Są to jednak niedogodności, które musimy wybaczyć, bo inaczej nie da się w trakcie epidemii zorganizować namiastki jarmarku.

 

Jarmark będzie się odbywał w godzinach 10:00-18:00 przez cały piątek i weekend. Kolejne edycje odbędą się w dniach 4-6 grudnia oraz 11-13 grudnia.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

Wiadomości z regionu