Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa Długiej odbywać będą się weekendowe jarmarki świąteczne

Na Długiej odbywać będą się weekendowe jarmarki świąteczne

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 27 listopad 2020 00:09

Miasto Bydgoszcz w tym roku jarmarku nie organizuje z uwagi na pandemię COVID-19. Nie poddają się jednak przedsiębiorcy – z inicjatywy Muzeum Mydła i Historii Brudu w ramach namiastki jarmarku planowane są trzy weekendowe wydarzenia. Pierwszy jarmark z cyklu ,,Jarmark! O! Choinka - Ratujemy Święta!” rozpocznie się już dzisiaj.

Kluczowe będzie zbudowanie namiastki świątecznego klimatu, aby goście ulicy Długiej i okolic choć w małym stopniu poczuli atmosferę świąt. Główne punkty, to oprócz Muzeum Mydła i Historii Brudu, to także Kawiarnia Parzymy Tutaj przy ulicy Długiej oraz restauracja Katarynka przy ulicy Batorego (od Starego Rynku). Kawy się w tych miejscach nie napijemy, ani nie zjemy ciasta, bowiem gastronomia jest zamknięta, w tych obiektach pojawiają się jednak wystawcy jarmarku, stąd też nawet brak pogody nie powinien popsuć nam radości z przedświątecznych zakupów.

 

Ponadto inicjatywę wspiera kawiarnia ,,Asia” w przesmyku między ulicą Długa a Wyspą Młyńską, Folkstar z ulicy Mostowej oraz Manufaktura Słodyczy z ulicy Długiej.

 

Musimy się jednak liczyć z reżimem sanitarnym, w tym również ograniczeniami co do ilości kupujących w jednym momencie. Są to jednak niedogodności, które musimy wybaczyć, bo inaczej nie da się w trakcie epidemii zorganizować namiastki jarmarku.

 

Jarmark będzie się odbywał w godzinach 10:00-18:00 przez cały piątek i weekend. Kolejne edycje odbędą się w dniach 4-6 grudnia oraz 11-13 grudnia.

 

Warte obejrzenia

 • Zawisza przybliża się do III ligi

  W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

  Etykiety: piłka nożna
 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

19 marca 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

 

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Dane o szczepieniach są tak prezentowane, że pogubić może się nawet wojewoda

  - W tej chwili mamy w województwie kujawsko-pomorskim 440 tys. (zaszczepionych) dawką pierwszą oraz dawkami dwiema 110 tys. osób – pochwalił się na wtorkowej konferencji prasowej wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Gdyby tak było to przynajmniej jedną dawką szczepionki zaszczepione byłoby 21,6% populacji naszego województwa, czym zawyżalibyśmy znacznie średnią dla Polski, która wynosi 17,5%. Okazuje się, że sposób prezentacji oficjalnych informacji o szczepieniach nie jest zbyt czytelny.

 • Sami sobie zgotowaliśmy ten los

  W niedzielę wykazaliśmy, że w marcu mieliśmy w kujawsko-pomorskim wzrost zgonów w stosunku do roku ubiegłego o 35%, Tzw. zgony nadmiarowe widoczne są od listopada, w tym okresie jest to ponad 6 tys. zgonów. W wielu zestawieniach Polska widnieje jako ten kraj w Europie, gdzie tych przedwczesnych zgonów jest najwięcej i to jest nasza wielka porażka.

Wiadomości z regionu