Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa Starym Rynku pojawiła się choinka

Na Starym Rynku pojawiła się choinka

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 26 listopad 2020 17:41
Na Starym Rynku pojawiła się choinka Fot: Bogusław Białas

Do Świąt jeszcze blisko miesiąc, ale już w środę na płycie Starego Rynku pojawiła się kilkumetrowa choinka, która pozostanie w tym centralnym punkcie Bydgoszczy przez kolejne tygodnie. Trwa również montaż dekoracji świątecznych, głównie w formie iluminacji świetlnych. W ten sposób władze Bydgoszczy chcą stworzyć choć namiastkę czasu przedświątecznego.

Czas jest nietypowy bowiem borykamy się z epidemią COVID-19, życie w centrum miasta obumarło z uwagi na obostrzenia. Nie będzie też jarmarku na ulicy Mostowej – przedsiębiorcy chcą w weekendy stworzyć namiastkę jarmarku, o czym szerzej napiszemy jutro.

 

Być może więcej życia wróci do centrum zaraz po świętach, w przypadku dobrej sytuacji epidemicznej, wiele obostrzeń może zostać poluzowany.

 

Choinka i dekorację mają też symbolicznie pokazywać bydgoszczanom, że lepszy czas wkrótce może nadejść.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Nasze województwo z jedną z najwyższych pul z Regionalnego Programu Operacyjnego

    W latach 2021-2027 do Polski w ramach funduszy strukturalnych trafi ponad 350 mld zł, podobnie jak w poprzednich perspektywach unijnych, część tej puli trafi do każdego województwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki przedstawił wstępne założenia polityki spójności na lata 2021-2027.

    Etykiety: Unia Europejska
  • Grudzień okazał się jeszcze tragiczniejszy o listopada

    W grudniu według danych Eurostatu w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 3,5 tys. zgonów, to najwięcej od czasu II wojny światowej, także więcej o listopada, który uznawany był do tej pory jako najbardziej tragiczny miesiąc – prawie 2,9 tys. zgonów. Wstępne dane wskazują, że w 2020 roku w naszym województwie zmarło ponad 26 tys. osób.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu