Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBiałe Błota planują 18,5 mln deficytu w 2021 roku

Białe Błota planują 18,5 mln deficytu w 2021 roku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 01 grudzień 2020 06:53

Z tygodniowym opóźnieniem, spowodowanym zakażeniem się COVID-19 najważniejszych osób funkcyjnych w Urzędzie Gminy, wójt Białych Błot przedstawił projekt budżetu gminy na 2021 rok. Przewiduje on dość wysoki deficyt, który ma zostać sfinansowany z obligacji. Na inwestycje w 2021 roku planuje się wydać około 34 mln zł.

Planowane na 2021 rok dochody gminy Białe Błota to prawie 151,7 mln zł, wydatki zaś prawie 170,2 mln zł, co daje dokładnie 18,5 mln zł planowanego deficytu. Wydatki inwestycyjne mają przekroczyć nieznacznie 34 mln zł.

 

Najwięcej kosztować będzie ulica Strusia w Murowańcu – 4,1 mln zł. 3,4 mln zł gmina planuje wydać na budowę magistali wodociągowej Ciele – Łochowo. Ponad 3,1 mln zł kosztować będzie ulica Zabytkowa w Przyłękach i około 3,2 mln zł ulica Okopowa w Łochowie. Na przebudowę ulicy Myśliwskiej w Cielu planuje się wydatkować 2 mln zł.

 

Projekt budżetu (mający datę 23 listopada) został skierowany do zaopiniowania przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Budżet będzie uchwalać Rada Gminy, która być może wprowadzi w tym projekcie zmiany, czego byliśmy już świadkami w ubiegłych latach.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

  • Sutkowski: szczyt trzeciej fali epidemii około 20-25 marca

    Szczyt trzeciej fali epidemii wypadnie około 20-25 marca - powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. W jego ocenie, przyrost zakażeń można ograniczyć szybko nawet o 70 procent, ale wymagałoby to odpowiedzialności społecznej.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu