Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSzopiński pytał - czy rząd chce zlikwidować bydgoskie lotnisko? Wiceminister obwinił Unię Europejską

Szopiński pytał - czy rząd chce zlikwidować bydgoskie lotnisko? Wiceminister obwinił Unię Europejską

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 30 listopad 2020 20:37

W piątek w Sejmie odbyła się debata o budowie największego polskiego lotniska pod Warszawą – Centralnego Portu Komunikacyjnego. Przy tej okazji posłowie pytali o niską pomoc dla wielu regionalnych portów lotniczych – Port Lotniczy Bydgoszcz otrzyma za straty z powodu wiosennego lockdownu na poziomie około 200 tys. zł.

- Żeby inwestować w infrastrukturę portów lotniczych najpierw trzeba zapobiec upadkom tych portów. Porty potrzebują rzeczywistego ratunku na dziś, aby przetrwa ekonomicznie, aby uchronić przed redukcją swoje specjalistyczne kadry. Bez tych specjalistów żaden port nie podniesie się szybko po pandemii – mówił w debacie poseł Jan Szopiński z Lewicy - W związku z tym, że przyznanie bydgoskiemu lotnisku zaledwie 200 tys. pomocy rządowej, to wyraźny znak, że rząd planuje wykorzystać pandemię do doprowadzenia niektórych lotnisk lokalnych mam pytanie – dlaczego? - zasugerował parlamentarzysta.

 

 

- Dlaczego i jak rząd wyobraża sobie funkcjonowanie CPK bez profesjonalnego portu w Bydgoszczy i innych profesjonalnych portów? - pytał dalej, prosząc o udzielenie odpowiedzi na piśmie.

Do bydgoskiego lotniska nawiązał w swojej wypowiedzi pełnomocnik rządu ds. CPK, wiceminister

 

Marcin Horała, który przyznał, że rząd miał intencję udzielić większego wsparcia - 200 tys. dla Bydgoszczy, bo tylko o 200 tys. pogorszył się wynik operacyjny, gdybyśmy chcieli wypłacić więcej to byłaby to zdaniem Komisji Europejskiej niedozwolona pomoc publiczna – oświadczył.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu