Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa Moście Staromiejskim pojawiła się wystawa o drodze Białorusinów do wolności

Na Moście Staromiejskim pojawiła się wystawa o drodze Białorusinów do wolności

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 11 grudzień 2020 00:26
Na Moście Staromiejskim pojawiła się wystawa o drodze Białorusinów do wolności Fot: UMB

Od sierpnia na Białorusi odbywają się protesty, których uczestnicy oskarżają reżim Aleksandra Łukaszenki o sfałszowanie wyborów prezydenckich. W największych polskich miastach, od środy – w ramach solidarności z Białorusinami, otwarte zostały wystawy ,,Białoruś – Droga do wolności”. W Bydgoszczy wystawę można zobaczyć na Moście Staromiejskim.

Środa nie była dniem przypadkowym, bowiem 10 grudnia przypada Dzień Praw Człowieka. Okazanie solidarności poprzez wystawy to inicjatywa Unii Metropolii Polskich. Wystawa na Moście Staromiejskim im. Jerzego Sulimy-Kamińskiego eksponowana będzie do końca roku.

 

Bydgoszcz solidarność Białorusinom okazuje już od kilku tygodni, po drugiej stronie mostu bowiem charakterystyczna dla miasta rzeka przechodzącego przez rzekę ubrana jest w koszulkę biało-czerwono-białą, historyczne barwy, które są symbolem walczącej z reżimem Łukaszenki opozycji.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu