Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz odgrywa rolę w zacieśnianiu relacji NATO – Gruzja

Bydgoszcz odgrywa rolę w zacieśnianiu relacji NATO – Gruzja

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 11 grudzień 2020 13:18
Bydgoszcz odgrywa rolę w zacieśnianiu relacji NATO – Gruzja Fot: JFTC

W ostatnich latach Gruzja podejmuje starania na rzecz stania się członkiem sojuszu wojskowego NATO. Kamieniem milowym w realizacji tego dążenie może się stać rozpoczęta współpraca pomiędzy Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO (JFTC) z siedzibą w Bydgoszczy, a Centrum Szkolenia i Ewaluacji z siedzibą w Gruzji. Współpraca gruzińskiego instytutu z JFTC będzie głównie mentorska, co może pomóc w przygotowaniu gruzińskiej armii do stania się członkiem sojuszu.

Podpisanie porozumienia o współpracy zostało z uwagi na epidemię COVID-19 rozbite na dwie uroczystości. W ubiegłym tygodniu (4 grudnia) w Bydgoszczy dowódca JFTC gen. Adam Joks podpisał dokument w imieniu Naczelnego Dowódcy Sojuszniczego ds. Transformacji NATO. Dzisiaj (11 grudnia) w Tbilisi, stolicy Gruzji, gen. Irakli Chichinadze, sygnował porozumienie w imieniu gruzińskiego ministerstwa obrony narodowej.

 

Centrum Szkolenia i Ewaluacji (JTEC) powstało głównie z myślą o modernizacji gruzińskiej armii i przystosowaniu jej do członkostwa w NATO, a także budowaniu interoperacyjności z wojskami państw NATO. W ostatnich latach w szkoleniach organizowanych w Bydgoszczy w JFTC, obecni byli także gruzińscy wojskowi,jako przedstawiciele państwa sprzymierzonego z NATO.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

  • Sutkowski: szczyt trzeciej fali epidemii około 20-25 marca

    Szczyt trzeciej fali epidemii wypadnie około 20-25 marca - powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. W jego ocenie, przyrost zakażeń można ograniczyć szybko nawet o 70 procent, ale wymagałoby to odpowiedzialności społecznej.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu