Jesteś tutaj: HomeBydgoszczŚrednio co czwarta kontrola systemu grzewczego kończy się mandatem

Średnio co czwarta kontrola systemu grzewczego kończy się mandatem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 14 grudzień 2020 07:35

Do grudnia Straż Miejska przeprowadziła ponad 1,5 tys. kontroli systemu ogrzewania, kontrole były reakcją na zgłoszenia mieszkańców, podejrzewających spalanie niedozwolonych substancji lub z wykorzystywaniem zabronionego systemu grzewczego – w przypadku 347 kontroli finałem było nałożenie mandatu. Łączna wartość nałożonych do grudnia mandatów to ponad 49 tys.zł.

 

W 14 przypadkach Straż Miejska skierowała wniosek o ukaranie od Sądu Rejonowego. Faktyczna liczba stwierdzonych naruszeń mogła być znacznie większa, bowiem karanie jest traktowane jako ostateczność,a wcześniej są pouczenia. Dowiadujemy się tego z odpowiedzi jaką zastępca prezydenta Maria Wasiak udzieliła radnym Katarzynie Zwierzchowskiej i Lechowi Zagłobie-Zyglerowi na interpelacje. Radni skupiali się głównie na Fordonie, skąd mieli otrzymać skargi od mieszkańców, na unoszący się smog.. Problematyczną okazuje się ulica Wyzwolenia, gdzie na 34 zgłoszeń od mieszkańców, w 16 przypadkach stwierdzono naruszenia, co zakończyło się nałożeniem 6 mandatów i przeprowadzeniu 10 pouczeń.

 

Z pomocy specjalistycznych laboratoriów (co zawsze wiąże się z dodatkowymi kosztami) skorzystano w tym roku tylko 28 razy.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

  • Sutkowski: szczyt trzeciej fali epidemii około 20-25 marca

    Szczyt trzeciej fali epidemii wypadnie około 20-25 marca - powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. W jego ocenie, przyrost zakażeń można ograniczyć szybko nawet o 70 procent, ale wymagałoby to odpowiedzialności społecznej.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu