Jesteś tutaj: HomeBydgoszczGawkowski pyta: W czym Zawisza był gorszy od Chorzowa?

Gawkowski pyta: W czym Zawisza był gorszy od Chorzowa?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 17 grudzień 2020 12:14
Gawkowski pyta: W czym Zawisza był gorszy od Chorzowa? Fot: Paweł Skraba / PZLA

W sobotę pisaliśmy, iż w sierpniu w obecności premiera Mateusza Morawieckiego uroczyście mianowano stadion w Chorzowie narodowym lekkiej atletyki. Przez ostatnie lata pozycję polskiej lekkoatletyki budował jednak stadion Zawiszy, jako arena najważniejszych imprez organizowanych w Polsce. Interpelacje w tej sprawie do resortu odpowiedzialnego za sport złożył poseł Krzysztof Gawkowski.

W 2008 roku na stadionie odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w Lekkoatletyce 2008, a w 2016ponownie przeprowadzono Mistrzostwa Świata Juniorów w Lekkoatletyce 2016z udziałem ponad trzech tysięcyzawodników, trenerów i członków obsługi z stu czterdziestu jedenreprezentacji narodowych. Niejednokrotnie międzynarodowe federacje sportowe przekazywały wyrazy uznania w związku z bardzo dobrą organizację imprez sportowych,a sami uczestnicy wspominali o niezwykłej atmosferze towarzyszącej wydarzeniom tu organizowanym – czytamy w interpelacji posła Krzysztofa Gawkowskiego - z ogromnym zdziwieniem i niepokojem przyjąłem informację, że zapadła decyzja o nadaniu tytułu lekkoatletycznego stadionu narodowego, obiektowi w Chorzowie. Jest ona wysoce krzywdząca dla CWZS Zawisza, ponieważ automatycznie wyklucza Bydgoszcz jako organizatora wydarzeń sportowych wysokiej rangi.

 

Dalej Gawkowski pyta - W jakich kryteriach okazał się gorszy od obecnego wyboru stadionu narodowego, w Chorzowie? - oraz o to czy, rząd planuje wspierać stadion Zawiszy w zabiegach o kolejne międzynarodowe imprezy lekkoatletyczne.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021

Wiadomości z regionu