Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz będzie mogła aplikować o dodatkowe wsparcie na inwestycje drogowe

Bydgoszcz będzie mogła aplikować o dodatkowe wsparcie na inwestycje drogowe

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 19 grudzień 2020 09:22
Bydgoszcz będzie mogła aplikować o dodatkowe wsparcie na inwestycje drogowe Fot: Bogusław Białas

Jeszcze tylko podpis prezydenta Andrzeja Dudy pozostał do dużych zmian w Funduszu Dróg Samorządowych, który będzie nazywał się teraz Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg. Podpis głosy państwa wydaje się formalnością, bowiem prezydent Duda zapowiadał to w kampanii. Fundusz dla dróg samorządowych funkcjonował od wielu lat i sięgał poprzedniej ekipy rządzącej – do tej pory nie było możliwe jednak wspieranie inwestycji w miastach będących siedzibami wojewodów lub sejmików.

Nowelizacja zakłada wprowadzenie nowej kategorii inwestycji (obok gminnej i powiatowej) – inwestycji miejskich, dedykowanych stolicom województw. Zakłada ona w jednej edycji dofinansowanie do 30 mln zł w wysokości maksymalnie 80% wartości zadania. O te środki Bydgoszcz będzie mogła aplikować wielokrotnie.

 

Spór senatorów z posłami o nazwę

Sejm zmianę ustawy uchwalił 19 listopada, Senat wniósł kilka poprawek, które w ten czwartek zostały przez Sejm odrzucone, przez co ustawa może trafić na biurko prezydenta Andrzeja Dudy do podpisu.

 

Senat kwestionował głównie zmianę nazwy z Funduszu Dróg Lokalnych na Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg. Sejm wsparł zmianę nazwy.

 

Jak to jednak mawiają – ,,zwał jak zwał”, ważne, że będzie szansa na dodatkowe fundusze, w szczególności, że w Bydgoszczy jeżeli chodzi o drogi, są duże potrzeby społeczne.

 

Wspomnieć należy, że premier Mateusz Morawiecki powyższą zmianę ustawy zapowiedział w czerwcu, podczas wiecu odbywającego się na Rynku w Starym Fordonie.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021

Wiadomości z regionu