Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSymboliczne pierniki dla lekarzy

Symboliczne pierniki dla lekarzy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 22 grudzień 2020 14:02
Symboliczne pierniki dla lekarzy Fot: Ryszard Wszolek

Okres, gdy społeczeństwo szyło maseczki dla medyków już za nami, obecnie sytuacja epidemiczna jest jednak trudniejsza niż wiosną, co mocno obciąża pracowników służby zdrowia. ,,Piernik dla Medyka” to symboliczna akcja której jest pokazanie lekarzom walczącym z epidemią COVID-19, że społeczeństwo o ich trucie pamięta.

 

Nie trzeba specjalnie chyba nikomu tłumaczyć, że praca personelu medycznego w ostatnim czasie jest szczególnie trudna, a także wiąże się z wyższym ryzykiem. Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, który wiosną na dużą skalę drukował przyłbice dla lekarzy, tym razem zainaugurował akcję ,,Piernik dla Medyka”. Pracownicy uczelni, studenci, a także zwykli mieszkańcy piekli pierniki, które zostały dzisiaj przekazane personelowi Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy.

 

Fot: Ryszard Wszołek

 

-Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcję dzielenia się słodkościami i dobrem z tymi, którzy w czasie pandemii niosą pomoc chorym. Pierniki dla medyków zostały przygotowane według wyjątkowych przepisów. Oprócz tradycyjnych produktów dodaliśmy dużo miłości, serdeczności i wdzięczności –mówi prof. dr hab. inż. Marek Adamski, Rektor Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Szczególnie trudna sytuacja robi się w powiecie inowrocławskim. Epidemiczne podsumowanie lutego

    W lutym stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim nieco ponad 14 tys. zakażeń na COVID-19, co stanowi spadek o ponad 6 tys. w stosunku do stycznia. Spowodowane to nie było tylko faktem, że luty jest o 3 dni krótszym miesiącem, bowiem w lutym średnio dziennie na 100 tys. mieszkańców zakażały się 24 osoby, gdy w styczniu były to 32. W lutym stwierdzono 520 zgonów, o ponad 200 mniej niż w styczniu.

    Etykiety: covid19
  • ,,Kolejne pokolenie AK walczy z kolejnym pokoleniem UB” Czy jest to podział na kolejne pokolenia?

    Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w którym upamiętniamy podziemie antykomunistyczne, osoby nie zgadzające się na podporządkowanie Polski Moskwie, za co zapłaciły tragiczną karę. Jest to jednak święto opowiadające o wojnie domowej, o trudnej dla Polaków historii, wcale nie tak odległej, z którą musimy się rozprawić. Nie raz pojawia się slogan, że spory jakie przy okazji 1 marca się pojawiają to walka kolejnego ,,pokolenia AK z UB”, mamy zatem do czynienia z wciąż otwartą raną.

Wiadomości z regionu