Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWkrótce ruszy inwestycja, która odmieni oblicze Śródmieścia

Wkrótce ruszy inwestycja, która odmieni oblicze Śródmieścia

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 23 grudzień 2020 00:44
Wkrótce ruszy inwestycja, która odmieni oblicze Śródmieścia Wizualizacja inwestora

AWZ Deweloper otrzymał na zezwolenie na rozpoczęcie inwestycji mieszkaniowych nazwanych Nowym Portem. Budynki mieszkalne o dość wysokiej zabudowie powstaną naprzeciwko Opery Nova, pomiędzy ulicą Focha i Obrońców Bydgoszczy. Będą komponowały się też szczególnie w krajobraz nabrzeża Brdy.


- Nowy Port to projekt o walorach, których nie znajdziemy w żadnej istniejącej czy planowanej inwestycji w Bydgoszczy. W założeniach bardzo mocno wybiegamy w przyszłość. Projektujemy multifunkcyjny kwartał miasta, z nowatorskimi rozwiązaniami, odpowiadający na potrzeby obecnych i przyszłych pokoleń. Żadna kreska nie jest tu przypadkowa, każdy temat analizowany jest przez zespół specjalistów. To bardzo wymagający projekt, ale wierzymy że dzięki temu będzie służył mieszkańcom Nowego Portu i Bydgoszczy przez dekady. – mówi Anna Wydrzyńska, Wiceprezes Zarządu AWZ Deweloper.

 

Uzyskane zezwolenie pozwoli rozpocząć pierwszy etap inwestycji, w ramach którego powstać mają dwie luksusowe wieże mieszkalne, stanowiąc około 30% całej inwestycji.

 

 

 

- Budowa Nowego Portu jest bardzo złożona i zaawansowana inżynieryjnie. – mówi Łukasz Iglewski, Kierownik Budowy - Wraz z otrzymaniem pozwolenia na budowę rozpoczęliśmy prace związane ze wzmocnieniem i przebudową historycznego budynku biurowego przy ul. Marcinkowskiego 8. Odciążyliśmy obiekt fabryczny – rozebraliśmy istniejące ścianki działowe, skuliśmy stare tynki, usunęliśmy stare warstwy podłogowe oraz zdemontowaliśmy nieczynne instalacje wewnętrzne. Prace konstrukcyjne rozpoczęliśmy od wykonania nowej płyty fundamentowej pod historycznym budynkiem biurowym, co było nie lada wyzwaniem inżynieryjnym. Zasypaliśmy istniejącą piwnicę, a w kolejnych tygodniach planujemy wymianę istniejących stropów drewnianych na żelbetowe oraz wykonanie szybu windowego. Przed przystąpieniem do właściwych robót ziemnych nowej części inwestycji, zabezpieczymy też sąsiadujące budynki przy ul. Obrońców Bydgoszczy 11  i Marcinkowskiego 6. Wszystkie te prace powinny potrwać ok. 2-3 miesięcy. Dopiero po ich zakończeniu będziemy mogli bezpiecznie przystąpić do robót związanych z wykonaniem obudowy wykopu pod nową część zabudowy.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021

Wiadomości z regionu