Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDeveloperzy chwalą Bydgoszcz za sprawność obsługi administracyjnej

Developerzy chwalą Bydgoszcz za sprawność obsługi administracyjnej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 27 grudzień 2020 17:36

W ostatnich latach w Bydgoszczy dostrzec możemy powstawanie nowych obiektów biurowych i mieszkalnych, które zmieniają krajobraz miasta. Są to głównie inwestycje prywatne, których realizacja zależna jest też od sprawności działania administracji samorządowej w zakresie uzgodnień i wydawania decyzji. Zdaniem Polskiego Związku Firm Developerskich Bydgoszcz należała w 2019 roku do miast, gdzie procesy administracyjne załatwić można było najsprawniej.

Polski Związek Firm Developerskich w ostatnich dniach podsumował 2019 roku w swoim rankingu wskazując na ogólny spadek terminowości wydawanych przez urzędy decyzje w 2019 roku, w stosunku do roku 2018.

 

Ranking Miast Polskiego Związku Firm Developerskich wygrał Wrocław, drugie miejsce zajęła Bydgoszcz, trzeci był Poznań.

 

Ustawowo decyzja o ,,warunkach zabudowy” powinna zostać wydana w ciągu 60 dni, jak wynika z rankingu żadne z miast wojewódzkich nie wydało wszystkich decyzji w tym terminie, w Bydgoszczy dało się go dochować w 43% przypadkach, co jest najwyższym wskaźnikiem dla miast wojewódzkich w Polsce.

 

Pozwolenie na budowę powinno być rozpatrzone w terminie 65 dni – ten termin dla wszystkich wydawanych decyzji dochowała tylko Bydgoszcz i Poznań. W przypadku Wrocławia udało się to w 99%.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021

Wiadomości z regionu