Jesteś tutaj: HomeBydgoszczByły prorektor UTP ponownie zasiądzie w ławie oskarżonych

Były prorektor UTP ponownie zasiądzie w ławie oskarżonych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 29 grudzień 2020 07:14

W październiku 2015 roku w kampusie Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego odbywała się impreza otrzęsinowa, która z uwagi na rażące zaniedbania organizacyjne zakończyła się tragicznie śmiercią trójki studentów – 24-latki, 20-latki i 19-latka. Przed rokiem Sąd Okręgowy w Bydgoszczy skazał w tej sprawie trzy osoby, które wniosły do wyroku apelację, również apelację złożyła prokuratura, w związku uniewinnieniem czwartego z oskarżonych. Wczoraj zapadł wyrok Sądu Apelacyjnego w Gdańsku.

 

W grudniu 2019 roku Sąd Okręgowy skazał byłą przewodniczącą samorządu studenckiego na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata, byłego rektora uczelni na 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na rok oraz kierownika ochrony na 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na rok. Cała trójka od wyroku się odwołała wnosząc o ponowne zbadanie sprawy. Sąd Apelacyjny w Gdańsku apelację odrzucił, tym samym tamten wyrok stał się prawomocny.

 

Sąd Okręgowy w ubiegłym roku uniewinnił natomiast oskarżanego przez prokuraturę prorektora UTP. Sąd Apelacyjny uwzględnił apelację, nakazując ponowne przeprowadzenie procesu, tym samym były prorektor Janusz P. ponownie zasiądzie na ławie oskarżonych.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021

Wiadomości z regionu