Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOstatnie godziny tej batalii obywatelskiej

Ostatnie godziny tej batalii obywatelskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 29 grudzień 2020 13:06

Nie są to co prawda emocje jak przed wyborami powszechnymi, ale tegoroczna edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego ma w sobie coś szczególnego i nie tylko to, że głosowanie odbywa się w grudniu. W promocję zgłoszonych projektów zaangażowali się m.in. prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Tak jak w roku poprzednim w ramach BBO mieszkańcy rozdysponują na 2021 rok kwotę 16 mln zł. Czas pandemii to szukanie oszczędności budżetowych, ale jak podkreślał wielokrotnie prezydent – postarano się, aby Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego one nie dotknęły. Co można dostrzec to powstanie wokół kilku projektów kampanii promocyjnych. Wchodząc na Facebook-a nie sposób nie natrafić na ,,agitację”, na któryś z projektów. Budowę nowych boisk w kompleksie Polonii popiera prezes PZPN Zbigniew Boniek, współpracujący z nami Grysiak&Goździewski chcą, aby przy starówce powrócił kogut Pana Twardowskiego, we wsparcie poszczególnych projektów włączyli się też poszczególni radni.

 

Porównanie do wyborów powszechnych nie było przypadkowe, bowiem udział w wyborach jest naszym prawem służącym do wpływania na rzeczywistość, niektórzy nawet mówią o obowiązku obywatelskim. Głosowanie w BBO to również nasze prawo, tym razem decydowania o tym co może powstać na naszych osiedlach lub w nieco szerszej przestrzeni wspólnej.

 

Głosowanie zakończy się w środę o północy, jest zatem jeszcze ponad doba. Możemy oddać trzy głosy – na projekt osiedlowy, projekt ponadosiedlowy oraz mały projekt społeczny. Nie musimy nigdzie się udawać, wystarczy wejść na stronę i wypełnić formularz: https://www.bydgoszcz.pl/bbo/

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021

Wiadomości z regionu