Jesteś tutaj: HomeBydgoszczGawkowski: Koronawirus nie ma barw politycznych

Gawkowski: Koronawirus nie ma barw politycznych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 30 grudzień 2020 16:54

Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Lewicy Krzysztof Gawkowski apeluje do wszystkich posłów z okręgu bydgoskiego, aby ponad podziałami zaszczepili się przeciwko COVID-19, dając tym samym przykład mieszkańcom, że należy się szczepić. W przyszłym tygodniu Gawkowski planuje wykupić m.in. w Bydgoszczy, w Inowrocławiu i w Nakle bilbordy promujące udział w rządowym programie szczepień przeciwko COVID-19.

- Pojawią się bilbordy, które będą zachęcały do szczepień, które powinny łączyć ponad podziałami politycznymi, które powinny pokazywać, że dbamy o bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale swoich bliskich, rodzin, bezpieczeństwo społeczne i gospodarcze. Im szybciej wrócimy do normalności, tym lepiej będziemy jako społeczeństwo funkcjonowali – zapowiada poseł Krzysztof Gawkowski. Kampania promująca szczepienia ma ruszyć w poniedziałek 4 stycznia.


Jak wynika z europejskiego badania IPSOS, Polacy obok Rosjan są najbardziej sceptyczną nacją do szczepienia się przeciwko COVID-19.

 

- W czasie pandemii nie liczą się barwy polityczne, ale to że jesteśmy wszyscy rozsądni – podkreśla Gawkowski- Koronawirus nie ma barw politycznych – walczy z nim PiS, wskazywała swoje propozycje Lewica, mówiła o wielu Platforma Obywatelska, możemy wszyscy się zaszczepić. Apelował o to poseł Tomasz Latos, abyśmy wszyscy stanęli po dobrej stronie.


Parlamentarzysta poinformował na środowej konferencji prasowej, że zwróci się do ministra zdrowia, w związku z brakiem odpowiedzi wojewódzkiego sanepidu, na złożone przez niego zażalenie, wobec umorzenia postępowania wobec obchodów urodzin Radia Maryja w Toruniu, w trakcie których, w jego opinii w sposób rażący, w obecności członków rządu, lekceważono przepisy sanitarne - Dzisiaj napiszę pismo do Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego zwracając się o kontrolę w wojewódzkiej stacji sanitarnej, z chęcią powrotu do sprawy - z wiarą, że sprawa nie zostanie zamieciona pod dywan, bo na uroczystościach w Toruniu brali udział posłowie, ministrowie i wierni w dużej mierze bez maseczek – zapowiada poseł Gawkowski.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021

Wiadomości z regionu