Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWiadukt wzdłuż Wojska Polskiego do rozbiórki

Wiadukt wzdłuż Wojska Polskiego do rozbiórki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 31 grudzień 2020 00:28
Przebudowa południowego wiaduktu Przebudowa południowego wiaduktu Fot: Bogusław Białas / 2016

Bydgoszcz ma ostatnio pecha co do stanu obiektów mostowych – czekamy wciąż na opinie, które dać ma odpowiedź co dalej z Wiaduktami Warszawskimi prowadzącymi do Fordonu, ale rokowania nie są najlepsze, bowiem jak przyznają drogowcy w latach 70. zdecydowano się je zbudować w wadliwej technologii, z której szybko w PRL się wycofano. Trwają też analizy dotyczące stanu Mostu Uniwersyteckiego, jest też problem z północnym wiaduktem wzdłuż alei Wojska Polskiego, nad alejami Jana Pawła II.

Południowy wiadukt przeszedł kilka lat temu gruntowny remont. W przypadku wiaduktu północnego ostatnio pojawiły się pod nim specjalne podpory, które mają wzmocnić jego nośność, wprowadzono także ograniczenia dotyczące prędkości i tonażu pojazdów.

 

W środę 30 grudnia ogłoszono przetarg na rozbiórkę północnego wiaduktu wraz z budową nowego. Oferty powinny być złożone do 25 stycznia, tego dnia dowiemy się za jaką kwotę wykonawcy są wstanie wykonać zamówienie i w jakim czasie. Czas realizacji inwestycji będzie wpływał aż na 40% oceny oferty. W ogłoszeniu przetargowym pojawia się zapis, że inwestycja powinna zakończyć się najpóźniej 31 maja 2022 roku.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021

Wiadomości z regionu