Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPESA domyka zamówienie dla Kolei Wielkopolskich

PESA domyka zamówienie dla Kolei Wielkopolskich

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 02 styczeń 2021 12:43
PESA domyka zamówienie dla Kolei Wielkopolskich Fot: PESA

W lutym 2019 roku Koleje Dolnośląskie zamówiły w PESA Bydgoszcz 5 pojazdów elektrycznych Elf2, które mogą jednorazowo zabrać na swój pokład 536 pasażerów (z tego 246 na miejscach siedzących) i jeżeli infrastruktura na to pozwala rozpędzić się do prędkości 160 km/h. Przed końcem 2020 roku przekazano do Poznania kolejne Elfy2.

 

- Mimo ograniczeń wynikających z Covid-19 zgodnie z planem realizujemy produkcję tych pojazdów. Kolejne Elfy2 dla Kolei Wielkopolskich dotrą do Poznania jeszcze w tym roku - podkreślił Maciej Maciejewski, Członek Zarządu, Dyrektor Sprzedaży Pesa Bydgoszcz SA.

 

Pierwsze dwa składy do Wielkopolski trafiły na początku grudnia, kolejne dwa po świętach. Na początku 2021 roku Koleje Wielkopolskie mają otrzymać ostatni pociąg. Pociągi Elf2 posiadają klimatyzację, specjalne odświeżacze powietrza, a także defibrylatory. Łącznie PESA wyprodukowała i dostarczyła przewoźnikom 44 tego typu pociągi.


- Samorząd Województwa Wielkopolskiego chcąc sprostać oczekiwaniom pasażerów i utrzymać standard przewozów koleją na bardzo wysokim poziomie inwestuje w nowoczesne, wygodne i pojemne składy. Takie są właśnie nowe Elfy 2 typu 48WEb. Pojazdy te posiadają szereg udogodnień, które z pewnością sprawią, że podróżowanie koleją po Wielkopolsce stanie się jeszcze bardziej komfortowe - powiedział Wojciech Jankowiak, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

 

Poza Kolejami Wielkopolskimi w tej chwili bydgoska spółka realizuje produkcję pojazdów dla Kolei Małopolskich, czeskiego przewoźnika Regio Jet, kolei włoskich Trenitalia, lokomotyw dla RCP i PolMiedźTrans oraz oraz tramwajów dla Kijowa, Cluj, Gdańska i Śląska.​

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Szczególnie trudna sytuacja robi się w powiecie inowrocławskim. Epidemiczne podsumowanie lutego

    W lutym stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim nieco ponad 14 tys. zakażeń na COVID-19, co stanowi spadek o ponad 6 tys. w stosunku do stycznia. Spowodowane to nie było tylko faktem, że luty jest o 3 dni krótszym miesiącem, bowiem w lutym średnio dziennie na 100 tys. mieszkańców zakażały się 24 osoby, gdy w styczniu były to 32. W lutym stwierdzono 520 zgonów, o ponad 200 mniej niż w styczniu.

    Etykiety: covid19
  • ,,Kolejne pokolenie AK walczy z kolejnym pokoleniem UB” Czy jest to podział na kolejne pokolenia?

    Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w którym upamiętniamy podziemie antykomunistyczne, osoby nie zgadzające się na podporządkowanie Polski Moskwie, za co zapłaciły tragiczną karę. Jest to jednak święto opowiadające o wojnie domowej, o trudnej dla Polaków historii, wcale nie tak odległej, z którą musimy się rozprawić. Nie raz pojawia się slogan, że spory jakie przy okazji 1 marca się pojawiają to walka kolejnego ,,pokolenia AK z UB”, mamy zatem do czynienia z wciąż otwartą raną.

Wiadomości z regionu