Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Lisim Ogonie bez korków, węzeł Pawlówek niedokończony – pierwsze wrażenia po otwarciu S-5

W Lisim Ogonie bez korków, węzeł Pawlówek niedokończony – pierwsze wrażenia po otwarciu S-5

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 02 styczeń 2021 13:10

Od czwartku 31 grudnia przejezdny jest odcinek drogi ekspresowej S-5 Białe Błota – Tryszczyn, który wraz z oddanym dokładnie rok wcześniej odcinek Tryszczyn – Aleksandrowo pozwala tranzytowi pomiędzy Trójmiastem i Poznaniem ominąć całkowicie wjazd do Bydgoszczy. Dopiero w dni robocze będziemy mogli zauważyć na ile to poprawi funkcjonowanie ruchu w samej Bydgoszczy.

 

Węzeł w Lisim Ogonie – wzdłuż ulicy Nakielskiej, nie jest może zbyt okazały, ale dzięki poprowadzeniu S-5 na wiadukcie nad Nakielską, ten punkt stał się bezkolizyjny. Wcześniej w tym miejscu była sygnalizacja świetlna, przez co niekiedy się korkowało. Teraz tego problemu nie ma, zachowano również możliwość wjazdu z Nakielskiej na S-5 oraz zjazdu.

 

Jeżeli chodzi o węzeł Pawłówek, będzie on w przyszłości odgrywał ważną rolę, bowiem będzie zarówno elementem drogi S-5 i S-10 w kierunku na Szczecin. Obecnie chcąc jechać z kierunku Białych Błot na Szczecin, musimy jeszcze zjeżdżać na Bydgoszcz – kierunku Osowej Góry – i na wysokości karczmy nawrócić na tymczasowym rondzie w kierunku zachodnim. Taka organizacja może wywoływać pewne uciążliwości. Póki co jednak prace na tym odcinku nie zostały zakończone, data 31 grudnia to tylko dzień oddania inwestycji (nieukończonej) do użytku.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Szczególnie trudna sytuacja robi się w powiecie inowrocławskim. Epidemiczne podsumowanie lutego

    W lutym stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim nieco ponad 14 tys. zakażeń na COVID-19, co stanowi spadek o ponad 6 tys. w stosunku do stycznia. Spowodowane to nie było tylko faktem, że luty jest o 3 dni krótszym miesiącem, bowiem w lutym średnio dziennie na 100 tys. mieszkańców zakażały się 24 osoby, gdy w styczniu były to 32. W lutym stwierdzono 520 zgonów, o ponad 200 mniej niż w styczniu.

    Etykiety: covid19
  • ,,Kolejne pokolenie AK walczy z kolejnym pokoleniem UB” Czy jest to podział na kolejne pokolenia?

    Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w którym upamiętniamy podziemie antykomunistyczne, osoby nie zgadzające się na podporządkowanie Polski Moskwie, za co zapłaciły tragiczną karę. Jest to jednak święto opowiadające o wojnie domowej, o trudnej dla Polaków historii, wcale nie tak odległej, z którą musimy się rozprawić. Nie raz pojawia się slogan, że spory jakie przy okazji 1 marca się pojawiają to walka kolejnego ,,pokolenia AK z UB”, mamy zatem do czynienia z wciąż otwartą raną.

Wiadomości z regionu