Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTrwa przetarg na rozbiór amfiteatru na Wyspie Młyńskiej. Radny pyta o niegospodarność

Trwa przetarg na rozbiór amfiteatru na Wyspie Młyńskiej. Radny pyta o niegospodarność

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 06 styczeń 2021 18:57
Amfiteatr zasłania powstający taras widokowy Amfiteatr zasłania powstający taras widokowy

Zbudowany w 2010 roku na Wyspie Młyńskiej amfiteatr, w którym znajdują się też publiczne szalety kosztował niecałe 900 tys. zł. Prezydent w ramach liftingu Wyspy Młyńskiej chce rozebrać obiekt. Radny PiS Krystian Frelichowski w interpelacji pyta o niegospodarność.

Koncepcja rozebrania po ponad dekadzie amfiteatru związek ma z końcem rewitalizacji Młynów Rothera. Uznano najdelikatniej mówiąc, że amfiteatr niespecjalnie będzie pasował. Przy Młynach Rothera od strony Wyspy Młyńskiej powstaje taras widokowy, będą tam też fontanny, przez co to miejsce ma szansę stać się bydgoską perełką.

 

Amfiteatr z jednej strony zasłania widok z Wyspy Młyńskiej na ten taras i Młyny, z drugiej zaś z tarasu na Wyspę Młyńską. Rozbiórka amfiteatru planowana jest jeszcze zimą.

 

Zastępca prezydenta Michał Sztybel odpowiada radnemu, że w jego opinii nie dojdzie do niegospodarności, bowiem poprawi się estetyka Wyspy Młyńskiej i jej połączenie funkcjonalno-estetyczne z Młynami Rothera.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Szczególnie trudna sytuacja robi się w powiecie inowrocławskim. Epidemiczne podsumowanie lutego

    W lutym stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim nieco ponad 14 tys. zakażeń na COVID-19, co stanowi spadek o ponad 6 tys. w stosunku do stycznia. Spowodowane to nie było tylko faktem, że luty jest o 3 dni krótszym miesiącem, bowiem w lutym średnio dziennie na 100 tys. mieszkańców zakażały się 24 osoby, gdy w styczniu były to 32. W lutym stwierdzono 520 zgonów, o ponad 200 mniej niż w styczniu.

    Etykiety: covid19
  • ,,Kolejne pokolenie AK walczy z kolejnym pokoleniem UB” Czy jest to podział na kolejne pokolenia?

    Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w którym upamiętniamy podziemie antykomunistyczne, osoby nie zgadzające się na podporządkowanie Polski Moskwie, za co zapłaciły tragiczną karę. Jest to jednak święto opowiadające o wojnie domowej, o trudnej dla Polaków historii, wcale nie tak odległej, z którą musimy się rozprawić. Nie raz pojawia się slogan, że spory jakie przy okazji 1 marca się pojawiają to walka kolejnego ,,pokolenia AK z UB”, mamy zatem do czynienia z wciąż otwartą raną.

Wiadomości z regionu