Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTrzej Mędrcy ze wschodu oddali pokłon na Starym Rynku, następnie każdy z osobna udał się na Plac Wolności

Trzej Mędrcy ze wschodu oddali pokłon na Starym Rynku, następnie każdy z osobna udał się na Plac Wolności

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 06 styczeń 2021 16:10
Trzej Mędrcy ze wschodu oddali pokłon na Starym Rynku, następnie każdy z osobna udał się na Plac Wolności Fot: Bogusław Białas

Dzisiaj katolicy obchodzą Święto Objawienia Pańskiego, nazywane popularnie Trzech Króli. Od 2011 roku jest to w Polsce dzień ustawowo wolny od pracy. Święto symbolizować ma objawienie się światu Mesjasza.

W ostatnich latach w Polsce Trzech Króli obchodzono radośnie w ramach przyciągających tłumy barwnych korowodów, które przechodziły ulicami polskich miast. W Bydgoszczy cieszyły się one tysiącami uczestników, głównie przychodziły wielopokoleniowe rodziny. Dzisiaj organizacja takiego pochodu była niemożliwa z uwagi na sytuację epidemiologiczną. Kacper, Melchior i Baltazar przybyli z osobna przed żłóbek na Starym Rynku, aby oddać hołd narodzonemu Jezusowi Chrystusowi, a następnie każdy z osobna przeszedł na Plac Wolności, gdzie w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła odprawiona została Msza Święta.

 

 

Fot: Bogusław Białas

 

W afrykańskiego króla Baltazara wcieli się Arkadiusz Kozikowski, pracujący na co dzień jako nauczyciel - Rolę króla traktuję jako wyróżnienie i udział w Bydgoskim Orszaku Trzech Króli jest w czasie świąt Bożego Narodzenia darem z mojej strony dla dzieciątka Jezus. Uważam, że wszelkie działania popularyzujące tradycje narodowe są warte aktywizacji. Taka forma spędzania wolnego czasu z rodziną jest dla mnie budująca, a poprzez świadectwo udziału w roli króla pobudzające dla innych do wspólnych działań – wyjaśnia.

 

Królem europejskim Kacprem będzie katecheta Mariusz Odjas, zaś w azjatyckiego króla Melchiora wcieli się ekonomista Grzegorz Mochalski.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021

Wiadomości z regionu