Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMłodzieżówka SLD nie odstępuje marszałkowi

Młodzieżówka SLD nie odstępuje marszałkowi

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 01 lipiec 2013 13:50

Przedstawiciele Federacji Młodych Socjaldemokratów złożyli dzisiaj, w delegaturze Urzędu Marszałkowskiego okulary dla wicemarszałka Edwarda Hartwicha, aby w końcu dostrzegł potrzeby instytucji kulturalnych. W ten sposób  młodzi wyrazili swoją dezaprobatę, w sprawie powołania Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu.

Naszym zdaniem tworzenie takiej instytucji to negatywny ewenement na skalę europejską, bowiem samorządy regionalne, z racji pełnionej misji, nie zakładają instytucji rozrywkowych – wyrażają swoją opinie działacze FMS.

 

Działalność Zarządu Wojewódzka młodzieżówka SLD ocenia jako kolejne marnotrawienie publicznych pieniędzy. Ponadto pada niezrozumienie podejmowania tego typu decyzji w momencie, gdy z powodu cięć w budżecie do zwolnień doszło w podległej marszałkowi Operze Nova. Finansowo gorzej się powodzi także Filharmonii Pomorskiej.

 

W gmachu Filharmonii Pomorskiej widnieje motto związane z budową tej instytucji kultury: NARÓD SOBIE. Wydaje się, że w przypadku toruńskiego Teatru Impresaryjnego, to motto będzie brzmiało MARSZAŁEK SOBIE – komentują młodzi.

 

Krytyczne stanowisko w sprawie decyzji o powołaniu Teatru Impresaryjnego wyraziła także Rada Miasta Bydgoszczy. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Sprzedaż i zakup samochodu zgłosimy przez internet

  Po tym jak w ramach jednego z pierwszych etapów odmrażania gospodarki otwarte zostały Urzędy Miast i Starostwa Powiatowe, pojawiły się przed nimi kolejki osób chcących zarejestrować samochód lub zgłosić jego zakup. Te czynności można wykonać jednak zdalnie bez wychodzenia z domu.

 • Co się zmienia od 30 maja?

  Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od soboty 30 maja wejdzie w życie IV etap odmrażania życia społecznego. Stosowny akt prawny został opublikowany w piątek późnym wieczorem.

  Etykiety: covid19 koronawirus

Wiadomości z regionu