Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMłodzieżówka SLD nie odstępuje marszałkowi

Młodzieżówka SLD nie odstępuje marszałkowi

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 01 lipiec 2013 13:50

Przedstawiciele Federacji Młodych Socjaldemokratów złożyli dzisiaj, w delegaturze Urzędu Marszałkowskiego okulary dla wicemarszałka Edwarda Hartwicha, aby w końcu dostrzegł potrzeby instytucji kulturalnych. W ten sposób  młodzi wyrazili swoją dezaprobatę, w sprawie powołania Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu.

Naszym zdaniem tworzenie takiej instytucji to negatywny ewenement na skalę europejską, bowiem samorządy regionalne, z racji pełnionej misji, nie zakładają instytucji rozrywkowych – wyrażają swoją opinie działacze FMS.

 

Działalność Zarządu Wojewódzka młodzieżówka SLD ocenia jako kolejne marnotrawienie publicznych pieniędzy. Ponadto pada niezrozumienie podejmowania tego typu decyzji w momencie, gdy z powodu cięć w budżecie do zwolnień doszło w podległej marszałkowi Operze Nova. Finansowo gorzej się powodzi także Filharmonii Pomorskiej.

 

W gmachu Filharmonii Pomorskiej widnieje motto związane z budową tej instytucji kultury: NARÓD SOBIE. Wydaje się, że w przypadku toruńskiego Teatru Impresaryjnego, to motto będzie brzmiało MARSZAŁEK SOBIE – komentują młodzi.

 

Krytyczne stanowisko w sprawie decyzji o powołaniu Teatru Impresaryjnego wyraziła także Rada Miasta Bydgoszczy. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Ostatnia szansa, aby współtworzyć piłkarski mundial

  W czwartek rozpoczną się Mistrzostwa Świata U-20 w piłce nożnej, których gospodarzem jest Polska. Tego dnia w Bydgoszczy reprezentacja Japonii zmierzy się z Ekwadorem. Trwa obecnie jeszcze nabór uzupełniający do Programu Wolontariatu.

  Etykiety: Fifa Fifa U20
 • Zawisza w IV lidze!

  Kolejny krok w odbudowie wielkiej piłki na Zawiszy został uczyniony. Do końca sezonu jeszcze co prawda przeszło miesiąc, ale Zawisza już dzisiaj jest pewny awansu do IV ligi, w najgorszym wypadku zajmując drugie, również premiowane awansem, miejsce w lidze. Przed nami natomiast miesiąc ciekawej walki o awans pomiędzy: Sportisem Łochowo, Startem Pruszcz Pomorski oraz Mustangiem Ostaszewo.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

 

 

Kosma Złotowski

 • Marszałek Całbecki poprosi o wotum zaufania

  Znowelizowane przepisy o samorządzie wojewódzkim nakładają na marszałków obowiązek złożenia do końca maja każdego roku raportu o stanie województwa. Po odbyciu debaty nad tym dokumentem radni będą głosować nad udzieleniem Zarządowi Województwa wotum zaufania. Debata nad stanem województwa odbędzie się w najbliższy poniedziałek.

 • Wakacje rozpoczną się już za miesiąc

  O strajku nauczycieli zdążyliśmy już zapomnieć, ale długo nierozwiana była wątpliwość, czy stracone około trzy tygodnie zajęć lekcyjnych będzie trzeba nadrabiać w wakacje. Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło ostatnio w tej sprawie stanowisko.

  Etykiety: strajk nauczycieli

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.