Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzy węźle Bydgoszcz Wschód powstaną ekrany akustyczne. Wywalczyli je mieszkańcy

Przy węźle Bydgoszcz Wschód powstaną ekrany akustyczne. Wywalczyli je mieszkańcy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 12 styczeń 2021 06:29

Od ponad dwóch lat mieszkańcy ulic Harecerskiej, Inwalidów, Weteranów i Maratońskiej, położonych przy estakadzie tramwajowej zabiegali o budowę ekranów akustycznych. W ubiegłym roku postanowili zawalczyć o nie poprzez złożenie projektu do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego – zadanie będzie realizowane w bieżącym roku.

W poniedziałek zostały ogłoszone wyniki ubiegłorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, nieco później niż zawsze z powodu pandemii. Około 21 tys. mieszkańców oddało ponad 60 tys. głosów, w porównaniu z ubiegłym rokiem nie jest to aż tak duży spadek, choć z powodu pandemii zrezygnowano z głosowania na ankietach co preferowali seniorzy. Na realizację zadań z tegorocznej edycji BBO wydatkowane będzie z budżetu miasta ponad 16 mln zł.

 

Powstaną ekrany akustyczne

W lutym 2018 roku sesję Rady Miasta Bydgoszczy odwiedziła grupa mieszkańców wspomnianych wcześniej ulic, wskazująca na pogorszenie się ich warunków życia z powodu budowy estakady do Fordonu, co wpłynęło na większe natężenie hałasu. Mieszkańcy interweniowali również m.in. w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, aby w końcu zgłosić projekt do BBO. Warte około 94 tys. zł zadanie, budowy ekranów akustycznych poparło 251 mieszkańców dzielnicy Bydgoszcz Wschód – Siernieczek. Na tej dzielnicy będzie też realizowane utwardzanie parkingu przy ulicy Inwalidów 19.

 

Widoczna moda na minitężnie

Obecnie trwa budowa minitężni solankowych na Osowej Górze, Wyżynach i w Fordonie, na co zdecydowali się mieszkańcy w głosowaniu w BBO w 2019 roku. Budowa tężni stała się popularna, że kolejne tego typu instalacje powinny powstać w tym roku. Jeżeli chodzi o projekty ponadosiedlowe, największe poparcie (blisko 3 tys. głosów) zyskał pomysł budowy minitężni wartej ponad 0,5 mln zł w Myślęcinku. Mieszkańcy Starego Fordonu chcą mieć jeszcze jedną tężnie przy ulicy Targowisko, która również została wybrana do realizacji w najbliższym roku.

 

Jeżeli chodzi o projekty ponadosiedlowe wybrano również wartą ponad 1,5 mln zł kontynuację budowy Wielkiej Pętli Fordonu, jako przestrzeni rekreacyjnej oraz budowę kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego nad Kanałem Bydgoskim – również wartą ponad 1,5 mln zł.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

26 stycznia 1920 - powrót Koronowa do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Znany jest wstępny termin budowy S-10 do Warszawy. Wielu z nas tego nie dożyje

    Droga ekspresowa S-10 połączyć ma zewnętrzną obwodnicę Warszawy z Toruniem, Bydgoszczą i Szczecinem. Budowę odcinka Bydgoszcz – Toruń planuje się do 2025 roku, odcinek zachodni w kierunku Szczecina to perspektywa kolejnych lat, ale dość sensacyjny wydać się może termin oddania odcinka na wschód od Torunia.

  • Widoczny spadek liczby nowych zakażeń w kujawsko-pomorskim

    Średnia liczba zakażeń COVID-19 na 100 tys. mieszkańców, dla ostatnich 7 dni – wyniosła w województwie kujawsko-pomorskim 25, co jest w stosunku do analogicznego tygodnia spadkiem o 7. Wciąż jest to wynik wyższy od średniej krajowej – 14,5 – ale też znacznie niższy niż obserwowaliśmy to jeszcze na przełomie grudnia i stycznia.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu