Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW przyszłym tygodniu wrócą pociągi do Chełmży

W przyszłym tygodniu wrócą pociągi do Chełmży

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 13 styczeń 2021 12:24

Od poniedziałku 18 stycznia ponownie będą jeździły pociągi relacji Bydgoszcz Główna – Unisław Pomorski – Chełmża. Arriva planuje w dni robocze od poniedziałku do piątku 4 pary pociągów dziennie na tej trasie. Likwidacja tego połączenia była krytykowana przez wiele środowisk.

 

Obecnie pociągi zastąpione są autobusami, ale jak pisaliśmy w ubiegłym tygodniu są one z punktu pasażera mniej atrakcyjne – z jednej strony nie ma możliwości aby wsiąść lub wysiąść z autobusu w Fordonie, ponadto podróż trwa znacznie dłużej.

 

Linia do Chełmży wiedzie przez cały Fordon, stąd też po tymczasowej likwidacji tego połączenia, ruch kolejowy w Fordonie został całkowicie wstrzymany.

 

Arriva od poniedziałku przywróci również 3 kursy na linii Laskowice Pomorskie – Czersk, będą one jeździć od poniedziałku do piątku.

 

Przewoźnik planuje również podnieś o około 10% ceny biletów, za zgodą Zarządu Województwa, który jest organizatorem przewozów kolejowych w naszym województwie.

 

Aktualizacja: Przewoźnik Arriva wycofał się z tej informacji, rozmowy wciąż mają być prowadzone.

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu