Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW przyszłym tygodniu wrócą pociągi do Chełmży

W przyszłym tygodniu wrócą pociągi do Chełmży

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 13 styczeń 2021 12:24

Od poniedziałku 18 stycznia ponownie będą jeździły pociągi relacji Bydgoszcz Główna – Unisław Pomorski – Chełmża. Arriva planuje w dni robocze od poniedziałku do piątku 4 pary pociągów dziennie na tej trasie. Likwidacja tego połączenia była krytykowana przez wiele środowisk.

 

Obecnie pociągi zastąpione są autobusami, ale jak pisaliśmy w ubiegłym tygodniu są one z punktu pasażera mniej atrakcyjne – z jednej strony nie ma możliwości aby wsiąść lub wysiąść z autobusu w Fordonie, ponadto podróż trwa znacznie dłużej.

 

Linia do Chełmży wiedzie przez cały Fordon, stąd też po tymczasowej likwidacji tego połączenia, ruch kolejowy w Fordonie został całkowicie wstrzymany.

 

Arriva od poniedziałku przywróci również 3 kursy na linii Laskowice Pomorskie – Czersk, będą one jeździć od poniedziałku do piątku.

 

Przewoźnik planuje również podnieś o około 10% ceny biletów, za zgodą Zarządu Województwa, który jest organizatorem przewozów kolejowych w naszym województwie.

 

Aktualizacja: Przewoźnik Arriva wycofał się z tej informacji, rozmowy wciąż mają być prowadzone.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

26 stycznia 1920 - powrót Koronowa do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Znany jest wstępny termin budowy S-10 do Warszawy. Wielu z nas tego nie dożyje

    Droga ekspresowa S-10 połączyć ma zewnętrzną obwodnicę Warszawy z Toruniem, Bydgoszczą i Szczecinem. Budowę odcinka Bydgoszcz – Toruń planuje się do 2025 roku, odcinek zachodni w kierunku Szczecina to perspektywa kolejnych lat, ale dość sensacyjny wydać się może termin oddania odcinka na wschód od Torunia.

  • Widoczny spadek liczby nowych zakażeń w kujawsko-pomorskim

    Średnia liczba zakażeń COVID-19 na 100 tys. mieszkańców, dla ostatnich 7 dni – wyniosła w województwie kujawsko-pomorskim 25, co jest w stosunku do analogicznego tygodnia spadkiem o 7. Wciąż jest to wynik wyższy od średniej krajowej – 14,5 – ale też znacznie niższy niż obserwowaliśmy to jeszcze na przełomie grudnia i stycznia.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu