Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZdaniem bydgoskiego ratusza Sejmik Województwa uchwalił bubel. Jutro nadzwyczajna sesja

Zdaniem bydgoskiego ratusza Sejmik Województwa uchwalił bubel. Jutro nadzwyczajna sesja

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 14 styczeń 2021 06:17

W piątek odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Bydgoszczy, która będzie prowadzona w trybie zdalnym. Tematem sesji, która zwołana została dopiero we wtorek, będzie uchwała Sejmiku Województwa z listopada 2020 wyznaczająca Nadwiślański Park Krajobrazowy. Zdaniem bydgoskiego ratusza, ta uchwała krajobrazowa jest bublem, bowiem nierzetelnie odzwierciedla granice między gminami.

Zaproponowany radnym projekt uchwała zakłada wyrażenie przez Radę Miasta Bydgoszczy odmowy uzgodnienia przyjętej w listopadzie przez Sejmik Województwa uchwały. Brak takiego uzgodnienia, będzie przeszkodą do wejścia w życie regulacji krajobrazowych dla Nadwiślańskiego Parku Krajobrazowego, który swoim obszarem obejmowałby północną część Bydgoszczy.

 

W uzasadnieniu wskazuje się, że uchwała sejmiku błędnie wyznacza granice pomiędzy Bydgoszczą i Osielskiem w rejonie ulic Parowy i Sudeckiej – W konsekwencji tego, błędnie wyznaczone są granice obszarów o zróżnicowanych zakazach, w tym zurbanizowanego terenu miejskiego Bydgoszczy w rejonie ul. Parowy i Sudeckiej oraz obszaru wysoczyzny morenowej wraz ze strefą krawędziową – czytamy w uzasadnieniu.

 

Konsekwencją przyjęcia tego stanu rzeczy, byłyby utrudnienia rozwojowe dla Bydgoszczy na tym obszarze. W praktyce uchwała Sejmiku Województwa ma nie uwzględniać zmian granic jakie dokonały się między tymi samorządami w 2009 i 2013 roku.

Nie jest to pierwszy spór samorządu bydgoskiego z wojewódzkim o uchwały krajobrazowe. Pierwsza próba uzgodnienia Nadwiślańskiego Parku Krajobrazowego nastąpiła w 2018 roku, wówczas Rada Miasta Bydgoszczy wyraziła dość daleko idące uwagi merytoryczne.

 

Na wyrażenie opinii wobec uchwały krajobrazowej Bydgoszcz ma 30 dni od momentu jej otrzymania, z racji tego, że ten termin wkrótce mija, postanowiono zwołać sesję w trybie nadzwyczajnym.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu