Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZdaniem bydgoskiego ratusza Sejmik Województwa uchwalił bubel. Jutro nadzwyczajna sesja

Zdaniem bydgoskiego ratusza Sejmik Województwa uchwalił bubel. Jutro nadzwyczajna sesja

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 14 styczeń 2021 06:17

W piątek odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Bydgoszczy, która będzie prowadzona w trybie zdalnym. Tematem sesji, która zwołana została dopiero we wtorek, będzie uchwała Sejmiku Województwa z listopada 2020 wyznaczająca Nadwiślański Park Krajobrazowy. Zdaniem bydgoskiego ratusza, ta uchwała krajobrazowa jest bublem, bowiem nierzetelnie odzwierciedla granice między gminami.

Zaproponowany radnym projekt uchwała zakłada wyrażenie przez Radę Miasta Bydgoszczy odmowy uzgodnienia przyjętej w listopadzie przez Sejmik Województwa uchwały. Brak takiego uzgodnienia, będzie przeszkodą do wejścia w życie regulacji krajobrazowych dla Nadwiślańskiego Parku Krajobrazowego, który swoim obszarem obejmowałby północną część Bydgoszczy.

 

W uzasadnieniu wskazuje się, że uchwała sejmiku błędnie wyznacza granice pomiędzy Bydgoszczą i Osielskiem w rejonie ulic Parowy i Sudeckiej – W konsekwencji tego, błędnie wyznaczone są granice obszarów o zróżnicowanych zakazach, w tym zurbanizowanego terenu miejskiego Bydgoszczy w rejonie ul. Parowy i Sudeckiej oraz obszaru wysoczyzny morenowej wraz ze strefą krawędziową – czytamy w uzasadnieniu.

 

Konsekwencją przyjęcia tego stanu rzeczy, byłyby utrudnienia rozwojowe dla Bydgoszczy na tym obszarze. W praktyce uchwała Sejmiku Województwa ma nie uwzględniać zmian granic jakie dokonały się między tymi samorządami w 2009 i 2013 roku.

Nie jest to pierwszy spór samorządu bydgoskiego z wojewódzkim o uchwały krajobrazowe. Pierwsza próba uzgodnienia Nadwiślańskiego Parku Krajobrazowego nastąpiła w 2018 roku, wówczas Rada Miasta Bydgoszczy wyraziła dość daleko idące uwagi merytoryczne.

 

Na wyrażenie opinii wobec uchwały krajobrazowej Bydgoszcz ma 30 dni od momentu jej otrzymania, z racji tego, że ten termin wkrótce mija, postanowiono zwołać sesję w trybie nadzwyczajnym.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Odważna teza mogąca wyjaśniać przyczyny chaosu na kujawsko-pomorskiej kolei

    W niemal każdej publikacji poświęconej zamieszaniu związanego z cięciami połączeń regionalnych podkreślamy, że główną przyczyną niekorzystnych dla mieszkańców decyzji jest nagłe odejście od planu przeprowadzanie wieloletniego przetargu. Zamiast tego podjęto się ,,na ostatnią” chwilę negocjacji z przewoźnikami, umów jednorocznych, gdzie pozycja negocjacyjna województwa była słaba, stąd też Polregio i Arriva mogli żądać wyższych stawek. Wciąż nie wyjaśniono dlaczego zrezygnowano z przetargu, ciekawą tezę w tym temacie przedstawia publicysta kolejowy Karol Trammer.

    Etykiety: kolej Karol Trammer
  • Kolejna spółka wojewódzka planuje inwestować na kredyt

    Rok 2021 jest pierwszym, w którym Województo Kujawsko-Pomorskie musi wydatkować ponad 30 mln zł na spłatę zobowiązań, jakie zależna od niego spółka zaciągnęła w 2010 roku na modernizację szpitali wojewódzkich, przed nami teraz dziesięć lat intensywnych spłat. Okazuje się, że wieloletnie zobowiązania planuje zaciągnąć też spółka Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne.

Wiadomości z regionu