Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKoniec z bezpłatnym parkowaniem przy dworcu

Koniec z bezpłatnym parkowaniem przy dworcu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 17 styczeń 2021 00:01
Koniec z bezpłatnym parkowaniem przy dworcu Fot: PKP.pl

Parking znajdujący się przy stacji Bydgoszcz Główna stał się płatny – za godzinę postoju zapłacimy 3,5 zł, możemy też kupić miesięczny abonament za 120 zł. Przez ostatnie lata mogliśmy na tym parkingu, oferującym 30 miejsc postojowych, zostawić samochód bezpłatnie, ale tylko do godziny. Było to rozwiązanie wygodne, gdy chcieliśmy kogoś odebrać przyjeżdżającego pociągiem, który ostatecznie był opóźniony.

Zmiana polityki jest ogólnopolska i dotyczy najważniejszych dworców o kategorii premium, do których zalicza się Bydgoszcz Główna. O ile minusem jest to, że osoby załatwiające coś na dworcu lub udające się po pasażera będą musieli teraz płacić, co nie jest też korzystne dla gastronomicznych najemców dworca, to oferta abonamentu za 120 zł może się dla niektórych okazać kusząca. W tej części miasta abonament w strefie płatnego parkowania wynosi 150 zł, ponadto korzystać mogą jedynie mieszkańcy konkretnych ulic, na dworcu abonament wykupić będzie mógł każdy, przez co na tym tle oferta parkingowa PKP jest dość atrakcyjna.

 

Parking mógłby działać w systemie Park&Ride

Być może będą też osoby, które będą w ramach abonamentu zostawiać samochód, a dalej dojeżdżać pociągiem. Do tej pory z racji obowiązywania limitu parkowania do godziny, nie było to możliwe.

 

Warto byłoby jednak popracować nad taryfą Park&Ride, aby tą formę dojazdów promować. Czyli oferować preferencyjną stawkę parkowania w cenie biletu kolejowego. Główne wyzwanie z jakim boryka się PKP, to zdobywanie nowych pasażerów, a taka taryfa byłaby działaniem w tym kierunku.

 

Bilety na parking są sprzedawane w specjalnym parkomacie, który umożliwia również płacenie kartą – o ile w miejskiej strefie płatnego parkowania za pierwszą godzinę parkowania zapłacimy o 50 groszy mniej, to musimy mieć zawsze monety przy sobie, stąd też parking przy dworcu może kusić transakcjami bezgotówkowymi.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu