Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUlice Bydgoszczy w śmieciach

Ulice Bydgoszczy w śmieciach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 02 lipiec 2013 10:24

Od wczoraj funkcjonuje nowy system gospodarki odpadami. Przynajmniej z formalnego punktu widzenia, bo w praktyce na przystankach autobusowych pojawiają się worki ze śmieciami. 

Wielu bydgoszczan zadaje także pytania, kiedy w końcu otrzymają worki do segregacji odpadów oraz kiedy pojawią się pod blokami pomniki na śmieci. Część z nich planuje nawet w ramach protestu złożyć śmieci pod ratuszem.

 

Otrzymujemy skargi, że do część firm nie można się dodzwonić, w celu uzyskania stosownych informacji.

 

W praktyce mamy do czynienia z okresem przejściowym i na dniach sytuacja powinna wrócić do normy, co nie zmienia faktu, że kwestia informowania mieszkańców nie poszła idealnie. Ponadto, skoro mieszkańcy w sierpniu będą musieli zapłacić za cały lipiec, zatem firmy wykonujące odbiór odpadów, powinny być w pełni gotowości już pierwszego dnia tego miesiąca. 

 

Możemy się tylko pocieszać tym, że w innych miastach sytuacja niekiedy wygląda jeszcze gorzej.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Za reklamę 2 dni przed wyborami zapłaciliśmy 17 tys. zł

    24 maja był ostatnim dniem kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Tego dnia w niektórych regionalnych gazetach ukazał się wywiad sponsorowany z jednym z kandydatów – ironicznie dodajmy, że zapewne to tylko był przypadek - wywiad dotyczył jednak jego funkcji w Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Publikacji nie sponsorował komitet wyborczy, ale zapłacono za nią z pieniędzy publicznych.

  • Opozycja nie pójdzie do wyborów wspólnie

    Blok Koalicji Europejskiej, który powołano na wybory do Parlamentu Europejskiego, ostatecznie nie przetrwał do wyborów parlamentarnych, choć jeszcze niedawno panowało na opozycji przekonanie, że tą współpracę należy w takiej formie utrzymać. Ostatecznie liderzy się nie dogadali, a jak nie wiadomo o co chodzi, to jak zwykle chodzi o miejsca na listach wyborczych.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.