Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUlice Bydgoszczy w śmieciach

Ulice Bydgoszczy w śmieciach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 02 lipiec 2013 10:24

Od wczoraj funkcjonuje nowy system gospodarki odpadami. Przynajmniej z formalnego punktu widzenia, bo w praktyce na przystankach autobusowych pojawiają się worki ze śmieciami. 

Wielu bydgoszczan zadaje także pytania, kiedy w końcu otrzymają worki do segregacji odpadów oraz kiedy pojawią się pod blokami pomniki na śmieci. Część z nich planuje nawet w ramach protestu złożyć śmieci pod ratuszem.

 

Otrzymujemy skargi, że do część firm nie można się dodzwonić, w celu uzyskania stosownych informacji.

 

W praktyce mamy do czynienia z okresem przejściowym i na dniach sytuacja powinna wrócić do normy, co nie zmienia faktu, że kwestia informowania mieszkańców nie poszła idealnie. Ponadto, skoro mieszkańcy w sierpniu będą musieli zapłacić za cały lipiec, zatem firmy wykonujące odbiór odpadów, powinny być w pełni gotowości już pierwszego dnia tego miesiąca. 

 

Możemy się tylko pocieszać tym, że w innych miastach sytuacja niekiedy wygląda jeszcze gorzej.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS
  • Klub kolarski Romet chce się odrodzić

    Zakładowy Klub Sportowy ,,Romet” powstał w 1948 roku, w barwach tego klubu jeździli olimpijczycy oraz medaliści mistrzostw świata. W ostatnim czasie o klubie mało kto słyszał,ale jak twierdzą działacze działalność Rometu Bydgoszcz trwa nieprzerwanie do dzisiaj, ostatnio pojawiła się jednak chęć wyraźniejszego pokazania, że taka marka sportowa tworzy Bydgoszcz.

    Etykiety: Romet

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu

Śledź nas