Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUlice Bydgoszczy w śmieciach

Ulice Bydgoszczy w śmieciach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 02 lipiec 2013 10:24

Od wczoraj funkcjonuje nowy system gospodarki odpadami. Przynajmniej z formalnego punktu widzenia, bo w praktyce na przystankach autobusowych pojawiają się worki ze śmieciami. 

Wielu bydgoszczan zadaje także pytania, kiedy w końcu otrzymają worki do segregacji odpadów oraz kiedy pojawią się pod blokami pomniki na śmieci. Część z nich planuje nawet w ramach protestu złożyć śmieci pod ratuszem.

 

Otrzymujemy skargi, że do część firm nie można się dodzwonić, w celu uzyskania stosownych informacji.

 

W praktyce mamy do czynienia z okresem przejściowym i na dniach sytuacja powinna wrócić do normy, co nie zmienia faktu, że kwestia informowania mieszkańców nie poszła idealnie. Ponadto, skoro mieszkańcy w sierpniu będą musieli zapłacić za cały lipiec, zatem firmy wykonujące odbiór odpadów, powinny być w pełni gotowości już pierwszego dnia tego miesiąca. 

 

Możemy się tylko pocieszać tym, że w innych miastach sytuacja niekiedy wygląda jeszcze gorzej.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia dokonała niemożliwego

  Polonia Bydgoszcz wywalczyła w niedzielę awans do żużlowej I ligi (druga klasa rozgrywkowa). Drużyna należąca do Jerzego Kanclerza nie była jednak przed niedzielnym meczem faworytem.

 • Skrót derbów Bydgoszczy

  W środę na stadionie Chemika odbyły się derby Bydgoszczy w piłce nożnej. Rywalem piłkarzy z Glinek był Zawisza, który ostatecznie okazał się lepszy. Do 44 minuty zapowiadało się jednak, że to raczej gospodarze będą nadawać ton temu spotkaniu. Żeby więcej nie rozpisywać się, zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu.

Wiadomości sportowe

 • Sondaż: Senat dla Koalicji, Sejm dla PiS

  Marcin Palade, który należy do jednego z bardziej skutecznych badaczy opinii publicznej w Polsce przedstawił badania sondażowe dla okręgu bydgoskiego. Wygrywa PiS z różnicą 6 punktów procentowych nad Koalicją Obywatelską, ale to Koalicja w jego opinii wygra wybory do Senatu.

 • Miesiąc do wyborów

  Wybory parlamentarne odbędą się 13 października, czyli licząc od piątku pozostał niespełna miesiąc. Z uwagi na to, że intensywna kampania wyborcza jeszcze się nie rozpoczęła, będzie to dość krótka kampania. Wybory parlamentarne będą najważniejsze w tzw. czteropaku wyborczym, który rozpoczął się przed rokiem wyborami samorządowymi. Istnieje prawdopodobieństwo, że po tych wyborach na kilka lat ostudzi się atmosfera polityczna, bowiem za wyjątkiem wiosennych wyborów prezydenckich, przed nami przeszło 3 lata bez wyborów.

Wiadomości z regionu

Śledź nas