Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUlice Bydgoszczy w śmieciach

Ulice Bydgoszczy w śmieciach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 02 lipiec 2013 10:24

Od wczoraj funkcjonuje nowy system gospodarki odpadami. Przynajmniej z formalnego punktu widzenia, bo w praktyce na przystankach autobusowych pojawiają się worki ze śmieciami. 

Wielu bydgoszczan zadaje także pytania, kiedy w końcu otrzymają worki do segregacji odpadów oraz kiedy pojawią się pod blokami pomniki na śmieci. Część z nich planuje nawet w ramach protestu złożyć śmieci pod ratuszem.

 

Otrzymujemy skargi, że do część firm nie można się dodzwonić, w celu uzyskania stosownych informacji.

 

W praktyce mamy do czynienia z okresem przejściowym i na dniach sytuacja powinna wrócić do normy, co nie zmienia faktu, że kwestia informowania mieszkańców nie poszła idealnie. Ponadto, skoro mieszkańcy w sierpniu będą musieli zapłacić za cały lipiec, zatem firmy wykonujące odbiór odpadów, powinny być w pełni gotowości już pierwszego dnia tego miesiąca. 

 

Możemy się tylko pocieszać tym, że w innych miastach sytuacja niekiedy wygląda jeszcze gorzej.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza w IV lidze!

  Kolejny krok w odbudowie wielkiej piłki na Zawiszy został uczyniony. Do końca sezonu jeszcze co prawda przeszło miesiąc, ale Zawisza już dzisiaj jest pewny awansu do IV ligi, w najgorszym wypadku zajmując drugie, również premiowane awansem, miejsce w lidze. Przed nami natomiast miesiąc ciekawej walki o awans pomiędzy: Sportisem Łochowo, Startem Pruszcz Pomorski oraz Mustangiem Ostaszewo.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz
 • Na ulicach powoli budowany jest klimat Mistrzostwa Świata

  W przyszły czwartek (23 maja) rozpoczną się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej do lat 20, których organizatorem jest Polska. Tego dnia na stadionie Zawiszy reprezentacja Japonii w ramach rozgrywek grupy B podejmie Ekwador. W czwartek rozegrane zostaną łącznie cztery spotkania.

  Etykiety: Fifa

Wiadomości sportowe

 

 

Kosma Złotowski

 • Wakacje rozpoczną się już za miesiąc

  O strajku nauczycieli zdążyliśmy już zapomnieć, ale długo nierozwiana była wątpliwość, czy stracone około trzy tygodnie zajęć lekcyjnych będzie trzeba nadrabiać w wakacje. Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło ostatnio w tej sprawie stanowisko.

  Etykiety: strajk nauczycieli
 • Kiedy powstanie droga ekspresowa S-5?

  Pytanie na które odpowiedzi zapewne nie zna nikt, z punktu widzenia formalnego najpóźniej oddany odcinek, po renegocjacjach , powinien być do 12 czerwca 2020 roku – mowa odcinku Aleksandrowo – Tryszczyn, w ramach którego powstaje widowiskowy most nad Brdą. Według pierwotnej umowy jesteśmy już 4 dni po planowanym terminie zakończenia robót.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.