Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent Bydgoszczy liczy, że Młyny Rothera otrzymają podobne wsparcie jak muzeum ojca Rydzyka

Prezydent Bydgoszczy liczy, że Młyny Rothera otrzymają podobne wsparcie jak muzeum ojca Rydzyka

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 18 styczeń 2021 11:08

Park Kultury to na mapie Bydgoszczy nowy podmiot kultury, który będzie funkcjonował w Młynach Rothera, których remont właśnie dobiega końca. Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski napisał do wicepremiera list, w którym oferuje państwu współprowadzenie tej instytucji.

W związku z informacją o wsparciu z budżetu państwa kwotą 60 mln zł opracowania założeń i kompleksowej realizacji wystawy stałej do Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. Św. Jana Pawła II w Toruniu utworzonego na podstawie umowy z Fundacją Lux Veritatis zarządzanej  m.in. przez Ojca Tadeusza Rydzyka, zwracam się do Pana Premiera z prośbą o adekwatne wsparcie dla utworzonej w Bydgoszczy w 2019 roku instytucji Park Kultury wraz z propozycją współprowadzenia tej instytucji – napisał prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

 

Obiekt Parku Kultury znajduje się w najatrakcyjniejszej części miasta – na Wyspie Młyńskiej. W ramach koncepcji jego zagospodarowania przewiduje się m.in. przestrzenie dotyczące m.in.: ludzkiego mózgu, przemysłowego dziedzictwa, znaczenia wody dla życia człowieka, a także techniki z uwzględnieniem roli wybitnego polskiego kryptologa Mariana Rejewskiego. Proces wyposażania obiektu i dostępne na ten cel środki będą miały kluczowe znaczenie dla wypełnienia najwyższej jakości treścią tego wyjątkowego miejsca. Niewątpliwie udział rządu, we współprowadzeniu instytucji kultury, ten proces zdecydowanie  by przyspieszył i ułatwił stworzenie wyjątkowego miejsca na mapie polskiej i europejskiej kultury – pisze dalej włodarz miasta.

 

Instytucje kultury współprowadzone przez różne podmioty są w Bydgoszczy dość powszechne – Teatr Polski jest współprowadzony przez Miasto Bydgoszcz i podległy wicepremierowi Glińskiemu resort kultury, natomiast Operę Nova i Filharmonię Pomorską współprowadzi Województwo Kujawsko-Pomorskie z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

  • Sutkowski: szczyt trzeciej fali epidemii około 20-25 marca

    Szczyt trzeciej fali epidemii wypadnie około 20-25 marca - powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. W jego ocenie, przyrost zakażeń można ograniczyć szybko nawet o 70 procent, ale wymagałoby to odpowiedzialności społecznej.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu