Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRatusz chce zapewnić pojemnik na śmieci każdej nieruchomości. Ma to pozwolić uniknąć perturbacji w przyszłości

Ratusz chce zapewnić pojemnik na śmieci każdej nieruchomości. Ma to pozwolić uniknąć perturbacji w przyszłości

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 21 styczeń 2021 00:07

Jedną z kilku przyczyn dużego chaosu z odbiorem odpadów jesienią, było niedogadanie się schodzącej z trzech sektorów firmy Remondis z firmą wchodzącą w jej miejsce – Komunalnikiem. Pierwszy podmiot zabrał pojemniki w większości adresów już kilka dni przed 31 marca, drugi zaczął swoje ustawiać dopiero po 1 kwietnia, niekiedy nawet z kilkutygodniowym opóźnieniem. Na przyszłość takim sytuacjom zaradzić ma doprowadzenie do stanu, iż wszystkie pojemniki na śmieci będą własnością samorządu, operatorzy zajmowaliby się zaś tylko ich opróżnianiem.

Pojemniki dla wszystkich nieruchomości miałaby zakupić miejska spółka ProNatura, prezydent wniósł o zgodę Rady Miasta na powierzenie tego zadania tej spółce. Zgoda ta będzie głosowana w przyszłą środę, podczas sesji on-line.

 

Zaproponowane w uchwale rozwiązanie umożliwia stabilizację, utrzymanie czystości i porządku oraz zwiększenie komfortu mieszkańców Miasta Bydgoszczy. Skutkować ono będzie zabezpieczeniem wszystkich nieruchomości w trwałe i nieprzerwane wyposażenie w pojemniki przeznaczone do zbierania odpadów komunalnych bez względu na rozstrzygnięcia przetargów na transport i odbiór odpadów, które mogą spowodować częste zmiany operatorów na danym sektorze, a co za tym idzie wymianę pojemników – napisano w uzasadnieniu do projektu przedmiotowej uchwały.

 

Nowe regulacje obowiązywałyby jednak od 2024 roku, gdy skończą się umowy z dotychczasowymi operatorami. Zapewnienie pojemników jest częścią obowiązujących umów. Nowe umowy, które będą obowiązywać od 1 stycznia 2024 roku będą już zakładać wykonywanie usługi w oparciu o miejskie pojemniki. Nie powinno to przełożyć się na wzrost kosztów dla miasta, z tytułu konieczności zakupu pojemników, bowiem wykonawcy po 2024 roku nie otrzymają wynagrodzenia za zapewnienie pojemników, ale jedynie za sam odbiór odpadów.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Szczególnie trudna sytuacja robi się w powiecie inowrocławskim. Epidemiczne podsumowanie lutego

    W lutym stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim nieco ponad 14 tys. zakażeń na COVID-19, co stanowi spadek o ponad 6 tys. w stosunku do stycznia. Spowodowane to nie było tylko faktem, że luty jest o 3 dni krótszym miesiącem, bowiem w lutym średnio dziennie na 100 tys. mieszkańców zakażały się 24 osoby, gdy w styczniu były to 32. W lutym stwierdzono 520 zgonów, o ponad 200 mniej niż w styczniu.

    Etykiety: covid19
  • ,,Kolejne pokolenie AK walczy z kolejnym pokoleniem UB” Czy jest to podział na kolejne pokolenia?

    Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w którym upamiętniamy podziemie antykomunistyczne, osoby nie zgadzające się na podporządkowanie Polski Moskwie, za co zapłaciły tragiczną karę. Jest to jednak święto opowiadające o wojnie domowej, o trudnej dla Polaków historii, wcale nie tak odległej, z którą musimy się rozprawić. Nie raz pojawia się slogan, że spory jakie przy okazji 1 marca się pojawiają to walka kolejnego ,,pokolenia AK z UB”, mamy zatem do czynienia z wciąż otwartą raną.

Wiadomości z regionu