Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPESA modernizuje się technologicznie

PESA modernizuje się technologicznie

Napisane przez  Redakcja / PESA Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 21 styczeń 2021 06:46
PESA modernizuje się technologicznie Fot: PESA

Spółka Pesa Bydgoszcz przechodząca w ostatnich latach restrukturyzację poinformowała, że głównych procesach restrukturyzacyjnych rozpoczyna wdrażanie nowoczesnych nowocześnie informatycznych, mających na celu usprawnienie zarządzania podmiotem. Pesa chce wdrożyć IFS poziomu 10, najwyższego.

Nowoczesne narzędzia wdrażane i rozwijane w obszarze IT obejmą między innymi zarządzanie procesem sprzedaży, estymator produktu, integrację projektowania, automatyzację procesów magazynowych, długoterminowe planowanie produkcji i sprzedaży, monitoring obszaru jakości i serwisu.

 

- Wdrożenie nowoczesnych narzędzi Systemu IFS Applications™ 10 to dla całej grupy PESA większa integracja procesów i systemów, dostęp do pełnej informacji o wykorzystaniu zasobów, a w konsekwencji niższe koszty, większa efektywność oraz skrócenie czasu realizacji poszczególnych zadań - wyjaśnia Krzysztof Zdziarski, Prezes Zarządu PESA.

 

Nowe narzędzia IT wzmocnią też procesy projektowe. W pionie technicznym wdrożony zostanie system PLM /Product Life Management/, który jest wspólną platformą dla zarządzania wymaganiami, szeroko pojętym procesem projektowym i eksploatacją dostarczonych pojazdów.

 

- PLM pozwoli nam na optymalizację procesów projektowych i pełne skonsolidowanie zarządzania życiem produktu, od projektu do eksploatacji po okresie gwarancyjnym - powiedział Jacek Konop, Członek Zarządu, Dyrektor Techniczny Pesa Bydgoszcz.

 

Podnoszeniu efektywności służyć ma również integracja administracji i funkcji wsparcia w całej grupie kapitałowej. W praktyce oznacza to wspólne centra usług biurowych, np. księgowych czy HR dla wszystkich spółek grupy oraz elastyczne dostosowanie poziomu zatrudnienia do realizowanych zadań. Program obejmie nie tylko spółki zlokalizowane w Bydgoszczy, czyli PESA, Skraw-Mech, czy Rem-Suw, ale także ZNTK Mińsk Mazowiecki.

 

- 2020 to nie był łatwy rok, także ze względu na pandemię, ale udało nam się odrobić wiele zaległości z przeszłości, z zakończeniem dostaw dla DB włącznie. - podkreśla Krzysztof Zdziarski, Prezes Zarządu PESA.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021

Wiadomości z regionu