Jesteś tutaj: HomeBydgoszczŻeby wakacje były bezpieczne

Żeby wakacje były bezpieczne

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 03 lipiec 2013 13:31

Od piątku  w praktyce trwają wakacje. Rozpoczyna się okres wypoczynku i większej beztroski, jest to jednak czas, w którym dochodzi do większej liczby wypadków niż zwykle.

Od piątku do dzisiaj na kujawsko-pomorskich drogach zanotowano 20 wypadków drogowych. W jednym z nich na drodze wojewódzkiej pod Bożenkowem śmiertelnie zostać potrącony 17-letni mężczyzna. Jego ciało znaleziono w niedzielę nad ranem, jak można się domyślać sprawdza zdarzenia po prostu uciekł nie udzielając potrąconemu pomocy.

 

Także w nocy z sobotę na niedziele doszło do bójki w Inowrocławiu, w wyniku której śmierć poniósł 19-latek. Są to jednak dopiero pierwsze dni wakacji.

 

W tym okresie warto apelować o rozsądek i zachowanie zasad bezpieczeństwa. Zarówno na drodze, jak i także w czasie kąpieli. Każdego roku dochodzi bowiem do wielu utonięć. Ponadto, gdy widzimy, że dochodzi do bójki czy rozboju, nie bójmy się reagować. Czasami wiele pomoże samo wezwanie policji. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Unia Europejska planuje wyemitować obligacje na ożywienie gospodarki po wirusie

  Czas wrócić do rozmów o nowym budżecie Unii Europejskiej na lata 2021-2027, rozmowy te zostały przesunięte z uwagi na epidemię COVID-19, która ściągnęła główną uwagę przywódców państw UE. Pandemia uderza również w gospodarki, stąd też Unia musi uzgodnić budżet, który pozwoli ożywić gospodarkę.

  Etykiety: Unia Europejska
 • Sprzedaż i zakup samochodu zgłosimy przez internet

  Po tym jak w ramach jednego z pierwszych etapów odmrażania gospodarki otwarte zostały Urzędy Miast i Starostwa Powiatowe, pojawiły się przed nimi kolejki osób chcących zarejestrować samochód lub zgłosić jego zakup. Te czynności można wykonać jednak zdalnie bez wychodzenia z domu.

Wiadomości z regionu