Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNajprawdopodobniej na przyszły rok uda się utrzymać rower aglomeracyjny

Najprawdopodobniej na przyszły rok uda się utrzymać rower aglomeracyjny

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 28 styczeń 2021 06:59

Jedna firma wyraziła zainteresowanie utrzymanie systemu Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego w 2021 roku. Obecnie oferta jest przez ZDMiKP analizowana i jeżeli spełni wymogi, to od marca będziemy mogli ponownie korzystać ponad 600 rowerów miejskich w ramach 56 stacji. Z uwagi na sytuację pandemiczną, nie planuje się jej rozbudowy w przyszłym roku.

W ostatnich latach Bydgoski Rower Aglomeracyjny cieszył się stosunkowo dużym zainteresowaniem, poza rokiem ubiegłym (2020) z uwagi na pandemię COVID-19. Szacuje się, że zainteresowanie BRA było o 60% niższe, wpływ na to miało kilka tygodni, w którym decyzją Rady Ministrów miejskie wypożyczalnie rowerów nie mogły funkcjonować. Rok 2020 był też ostatnim w ramach wieloletniej umowy z firmą BikeU.

 

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, z uwagi na niepewne perspektywy epidemiczne również dla 2021 roku, postanowił ogłosić przetarg na jednoroczne prowadzenia BRA w ramach istniejącej już infrastruktury. Wczoraj nastąpiło otwarcie ofert, jedyną ofertę na kwotę 1.28 mln zł złożyła firma Homeport Polska z Warszawy. Jeżeli spełni ona wymogi, to ten podmiot będzie obsługiwał BRA w 2021 roku.

 

O dalszych perspektywach rozwoju roweru miejskiego zdecydować może przetarg, który dotyczyłby okresu od 2022 roku. Jeżeli sytuacja epidemiczna w Polsce się poprawi, możliwe byłoby rozbudowanie BRA o kolejne stacje. Już przed 2020 roku planowano powstanie stacji m.in. na Czyżkówku i Osowej Górze, co ostatecznie póki co nie doszło do skutku.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu