Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz nie planuje dokapitalizowania lotniska

Bydgoszcz nie planuje dokapitalizowania lotniska

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 29 styczeń 2021 07:13
Bydgoszcz nie planuje dokapitalizowania lotniska Fot: PLB

We wrześniu Sejmik Województwa wyraził zgodę na dokapitalizowanie Portu Lotniczego Bydgoszcz kwotą 12 mln zł, w celu pokrycia straty. Zakup nowych akcji sprawi, że Województwo Kujawsko-Pomorskie zwiększy swoje udziały do ponad 75%, z obecnych około 72%. Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski poinformował, że Miasto Bydgoszcz, będące drugim największym udziałowcem w PLB, na taki krok się nie zdecyduje.

Obecnie Bydgoszcz posiada 22,2% udziałów w Porcie Lotniczym, po planowanym przez Województwo Kujawsko-Pomorskie dokupieniu akcji, ten udział spadłby do około 20,1%. Chyba, że Miasto Bydgoszcz zdecydowałoby się też na dokapitalizowanie w stosunku do posiadanych już udziałów.

 

Pytanie czy jest taki zamiar, zadał na środowej sesji Rady Miasta radny Paweł Bokiej.

 

- Nie przewiduję dokapitalizowania lotniska, bo i tak jesteśmy mniejszościowym udziałowcem – poinformował prezydent Rafał Bruski, wskazując, iż proces decyzyjny dotyczący lotniska, odbywa się bez wpływu Bydgoszczy.

 

Prezydent wskazał, że pandemia COVID-19 wpłynęła, że ciężko przewidzieć w jakim otoczeniu gospodarczym znajdować będzie się lotnisko, dodatkowo niekorzystne dla jego rentowności może być zbudowanie Centralnego Portu Komunikacyjnego, wielkiego lotniska pod Warszawą.

 

Prezydent zapowiedział, że Bydgoszcz nadal będzie uczestniczyć w zakupie usług promocyjnych u linii lotniczych, ale proporcjonalnie do liczby obsługiwanych pasażerów. Zakup usług promocyjnych przez samorządy, to nieformalna forma dotowania lotów.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu