Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKilkadziesiąt osób protestowało w Bydgoszczy. Wraca temat aborcji

Kilkadziesiąt osób protestowało w Bydgoszczy. Wraca temat aborcji

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz środa, 27 styczeń 2021 20:15

W środę Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie do swojego wyroku z października 2020 roku, w którym uznano przesłankę eugeniczną (wady płodu), jako legalną do przeprowadzenia w Polsce aborcji. Rząd zapowiedział opublikowanie tego samego dnia orzeczenia w Dzienniku Ustaw, co będzie oznaczać jego wejście w życiu.

Na przełomie października i listopada w całej Polsce odbywały się wielotysięczne manifestacje przeciwko orzeczeniu Trybunału. Z racji niepublikowania go przez rząd w Dzienniku Ustaw, nie weszło ono jednak w życie. Przedstawiciele rządu informowali, że wyrok zostanie opublikowany dopiero po tym jak pojawi się do niego uzasadnienie, co nastąpiło w środę.

 

W wielu miastach, pomimo lockdownu, odbywały się protesty. W Bydgoszczy pod siedzibą PiS przy ulicy Gdańskiej przyszło około 50 osób. Następnie przeszli na Stary Rynek, dość spore siły policji nie pozwoliły na zablokowanie ulicy Gdańskiej. Kolejne dni pokażą, czy dojdzie do podobnej skali protestów, jak miała miejsce jesienią.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021

Wiadomości z regionu